Не допустимо російського реваншу в Україні! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.30 € 33.13
Не допустимо російського реваншу в Україні!

У Спілці письменників вважають, що Зеленський оточив себе некомпетентними, непрофесійними, а часто й ворожими до України діячами.

Фото України Молодої.

Не допустимо російського реваншу в Україні!

20 червня у Луцьку відбулися звітно-виборні збори обласної організації Національної спілки письменників України. Захід був проведений відповідно до санітарних вимог карантину, учасники перебували у масках і дотримувалися соціальної дистанції. Майже одноголосно майстри слова Волині переобрали головою організації на наступний термін Ольгу Ляснюк, а також рекомендували прийняти до лав НСПУ поетесу з Ковельщини Юлію Сільчук та літературознавця і науковця Віктора Яручика. Проаналізувавши стан справ у державі, а також останні резонансні події, збори одноголосно ухвалили звернення до громадян, влади та Президента Зеленського. Ось його повний текст

Звернення письменників Волині до громадян України та органів державної влади, Президента Володимира Зеленського

Ми, українські письменники, члени обласної організації Національної спілки письменників України, висловлюємо рішучий протест із приводу останніх резонансних подій у країні — згортання досягнень Революції гідності, переслідувань патріотів, намагання витіснити українську мову російською та відверто проросійський курс влади Президента Зеленського і його провладної партії «Слуга народу».

На жаль, доводиться констатувати, що з приходом до влади Володимир Зеленський оточив себе некомпетентними, непрофесійними, а часто й ворожими до України діячами, серед яких немало корупціонерів. Їхня діяльність у кабінетах влади, супроводжувана постійними скандалами й невдачами, спочатку призвела до економічної кризи, потім до гуманітарної, а зараз нагадує війну проти досягнень, здобутих українцями пролитою кров’ю під час Революції гідності та на фронті російсько–української війни.

Повертаються в Україну злочинці режиму Януковича, започаткований процес кримінального переслідування учасників Майдану, триває наступ на українську мову та кіноіндустрію, профануються минулі досягнення в галузі освіти й медицини. Оточення Зеленського відверто лобіює інтереси олігархів Коломойського та Ахметова. Не розкриті гучні кримінальні злочини, зате призначені Президентом правоохоронці різних відомств охоче переслідують тих, хто чинить опір окупації України Росією.

Ми разом з іншими людьми, яким небайдужа доля України, залишаємо за собою право закликати народ до непокори.

Як у себе вдома почуваються в Україні відверті прислужники Кремля та створені ними партії, котрі активно просувають ідеї постачання води в окупований Крим, здачі інтересів України в ході Мінського процесу, скорочення українського війська тощо.

Останньою краплею, що переповнила чашу нашого терпіння, стало кримінальне провадження проти колишнього Президента України Петра Порошенка з приводу надання Православній церкві України Томоса про автокефалію. Цим вчинком влада Зеленського та його репресивні органи ставлять під сумнів не лише створення єдиної помісної православної церкви в Україні, добровільний масовий перехід вірян до ПЦУ, а й процес визнання української церкви у світі.

Закликаємо представників влади та силових відомств припинити ганебне сприяння російським окупантам! Перестаньте грабувати Україну, розправлятися з патріотами і переходьте до виконання обіцянок, які ви давали виборцям!

Президенте Володимире Зеленський, ми разом з іншими людьми, яким небайдужа доля України, залишаємо за собою право закликати народ до непокори, якщо ви не зміните курсу, котрий ось уже рік провадите.

Український народ має досить сил, щоб захистити себе, а ми, українські письменники, не маємо права мовчати!

Ні — російському реваншу в Україні!