«Війна за незалежність триває. Ми зобов’язані зберегти країну», – Турчинов - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.17 € 34.23
«Війна за незалежність триває. Ми зобов’язані зберегти країну», – Турчинов

«Я не був в одній партії з Порошенком, але зараз очолив його штаб, щоб показати всім, хто готовий до боротьби за Україну, — час об’єднуватися».

Фото Youtube.com.

«Війна за незалежність триває. Ми зобов’язані зберегти країну», – Турчинов

Олександр Турчинов розповів, чому очолив штаб Петра Порошенка

Загрози, які нависають над Україною, вимагають від патріотичної частини суспільства об’єднуватися і визначатися. Про це в інтерв’ю Цензор. НЕТ заявив керівник штабу «Європейської Солідарності» Олександр Турчинов.

«Війна за незалежність України триває. Сто років тому наші предки програли її через нездатність до обֹ’єднання, через постійні взаємні претензії та чвари. Я не хочу, щоб в історії моє ім’я було серед тих, хто стояв осторонь у білих рукавичках, критикував і чекав, коли у владі саме по собі з’явиться щось красиве, добре, вічне, — зазначив пан Турчинов і продовжив: — Я не був в одній партії з Порошенком, але зараз очолив його штаб, щоб показати всім, хто готовий до боротьби за Україну, — час об’єднуватися, все змінилося, ми зобов’язані зберегти країну. І коли ми її захистимо, з’являться нові покоління політиків, які вилікувались від популізму і «простих рішень», а зараз «Європейська Солідарність» — єдина реальна проукраїнська опозиційна сила», — переконаний він.

«Ідеальних політиків не існує. Але час, його позиція і дії влади перетворюють його (Порошенка. — Ред.) на справжнього лідера опозиції. Він п’ять років захищав країну, гідно представляв її на міжнародній арені, і поки краще за нього цього ніхто не зробив. Ми можемо з вами обговорювати, що буде завтра, але необхідно займати чітку позицію сьогодні, і в Порошенка вона є. Подивіться, як його пресують, — цей нескінченний фарс із порушенням кримінальних справ за заявами проросійських політиків. Відбувається абсурдна спроба назвати злочином виконання президентом своїх обов’язків щодо захисту країни. Сьогодні багато політичних лідерів сидять тихо, вибудовуючи договорняки з владою та олігархами, і не заважають розвалювати державу. У політиці, як і в житті, потрібно бути з тими, хто чинить опір, тому що на кону набагато більше, ніж сварки і образи, які вже у минулому», — наголошує Олександр Турчинов.

Коли ми захистимо Україну, з’являться нові покоління політиків, які вилікувались від популізму і «простих рішень», а зараз «Європейська Солідарність» — єдина реальна проукраїнська опозиційна сила.

«Сьогодні «Європейська Солідарність» — це не один політик, а команда відповідальних, професійних, про­українських лідерів. На порядку денному місцеві і парламентські вибори. Зараз дуже важливо об’єднати широке коло політиків, управлінців, силовиків, здатних реально захистити країну, зупинити її падіння і забезпечити економічне зростання. Це головний пріоритет», — пояснює очільник штабу.

«Країну врятує тільки об’єднання тих, хто ухвалює це рішення добровільно й усвідомлено. Ми маємо показати нову якість політики, яка заслуговує на довіру. Це просто? Ні. Я переконаний, що сьогодні настав час, коли ті проблеми, які стоять перед країною, ті завдання, які потрібно вирішувати, ті виклики, загрози, які нависають над Україною, — набагато важливіші, ніж наші симпатії та антипатії. Кожному потрібно визначитися, в чому його пріоритет: боротьба за майбутнє країни чи якісь особисті переживання й образи. За шість років війни в країні проявили себе тисячі людей, які здатні жертвувати собою і своїм добробутом, щоб захистити і змінити Україну», — нагадав Олександр Турчинов.

Пряма мова

Михайло ГОНЧАР, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», про те, чим небезпечна нова домовленість щодо «повного та всеосяжного припинення вогню» на Донбасі, якщо її підпишуть у Нормандському форматі:

1. Росія де-юре стає посередником в «конфликте на Украине».

2. Москва, Берлін і Париж стають спільниками в урегулюванні «conflict in Ukraine». «Нормандський формат» «Н4» трансформується в «Н3+1», а фактично «три проти одного».

3. Лугандонія суб’єктизується де-факто як сторона «конфликта на Украине».

4. У «ихтамнетов» повна свобода дій через своїх проксіз — «ДНР» та «ЛНР».

5. Збройні сили України паралізуються у своїх діях і перетворюються на гарматне м’ясо для ворога (припинення вогню, розвідувальних та оборонних дій з українського боку контролюють спеціальні офіцери; деякі військові вважають, що українців позбавили права на самозахист. — Ред.).

Останні тижні в ЗМІ точиться чимало дискусій, який casus belli (формальний привід для війни. — Ред.) може створити Росія для проведення масштабної військової операції проти України, що стане легальним прикриттям для її виправдання? Так ось вона, відповідь — саме ці домовленості, якщо вони набудуть чинності як міжнародно-правовий документ, і можуть стати легальним прикриттям для «операции по принуждению к миру».

Дарія КЛИЧ.