Чиновник із Офісу Президента взяв хабар у 100 мільйонів доларів? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.95 € 33.93
Чиновник із Офісу Президента взяв хабар  у 100 мільйонів доларів?

Замість перерахувати 10 мільярдів гривень у бюджет України, ПриватБанк віддасть їх партнерам Ігоря Коломойського братам Суркісам. Так вирішив суддя Вовк.

Фото liga.net.

Чиновник із Офісу Президента взяв хабар у 100 мільйонів доларів?

Таку підозру має редакторка відділу економіки авторитетного видання «Дзеркало тижня» Юлія Самаєва

Журналістка пише про рішення Печерського суду, ухваленого на користь офшорних компаній братів Суркісів проти ПриватБанку. З інформації видання зрозуміло, що Григорій Суркіс незадовго до отримання вигідного для нього рішення цього суду побував в Офісі Президента Зеленського, де мав зустріч із його «першим помічником». Автор статті натякає, що ціна лояльності вищих посадовців могла сягати третини від суми позову — а це близько 100 мільйонів доларів.

«Звичайно, чистий збіг, що, за нашою інформацією, незадовго до того, як Печерський суд прийняв своє одіозне рішення, один почесний президент ФФУ (Григорій Суркіс. — Ред.) мав розмову з одним почесним першим помічником Президента. І розмова ця була результативною на всі 33% від суми позову в 350 млн доларів за рішення на користь позивачів», — пише Самаєва.

Вона також детально описує механізм, за яким партнери Коломойського брати Суркіси досягли такого результативного рішення Печерського суду — головним було добитися, щоб справа потрапила до рук судді Вовка.

«Подали вони кілька абсолютно ідентичних позовних заяв, щоб одержати можливість вибору судді та обіграти систему автоматичного розподілу справ. У нерівній боротьбі переміг Сергій Вовк… ПриватБанк зажадав відводу судді, тому що його вибір був точно не випадковим, і звернувся до НАБУ, указавши на явні зловживання. Там блискавично відреагували на свавілля, передали справу ДБР, а там ще й пошти не розбирали», — іронізує авторка.

— Представляти Зеленського таким собі бевзнем, для якого все надто складно, щоб розбиратися, і за спиною якого щось каламутять хитрі та моторні соратники, яким він наївно довіряє, — принизливо і для Президента, і для нас. Він не дурний і не глухий. Але це лише підсилює його персональну відповідальність за беззаконня в країні, — резюмує видання.

«Природно, самовідводу суддя Вовк не взяв і досить швидко виніс рішення, що банк зобов’язаний перерахувати компаніям і 250 млн доларів депозитів, і 100 млн доларів відсотків як забезпечення позову», — нагадує журналістка.

«Звісно, ми могли б написати, що волаюче беззаконня, яким просякнута українська судова система, відбувається без участі Банкової. Там, мовляв, теж стурбовані, але не мають ні розуміння, ні досвіду, щоб придумати розв’язання цієї проблеми. Але ми не напишемо. Представляти Зеленського таким собі бевзнем, для якого все надто складно, щоб розбиратися, і за спиною якого щось каламутять хитрі та моторні соратники, яким він наївно довіряє, — принизливо і для Президента, і для нас. Він не дурний і не глухий. Але це лише підсилює його персональну відповідальність за беззаконня в країні», — резюмує видання.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва задовольнив позов компаній братів Суркісів до ПриватБанку, зобов’язавши його виплатити 350 млн доларів заборгованості за депозитами. Це приблизно 10 млрд гривень. Тобто, на цю суму менше ПриватБанк заплатить у державну скарбницю. Зазначимо, що в квітні 2020 року він перерахував у Держбюджет України 42 млрд прибутку, отриманого у 2019 році.

Як відомо, держава була змушена націоналізувати ПриватБанк у 2016 році, коли з нього колишній власник Ігор Коломойський та партнери незаконно вивели 150 мільярдів гривень.

Василь КІТ.