Чвертьфінал Євро-2020: Оревуар, Франціє! Ауфідерзейн, Німеччино! Адьйос, Португаліє!  ​Ласкаво просимо, Україно!!!

Начувайся, Англіє! Козаки відчули смак перемоги!

Фото із сайту gettyimages.com.

«Тризубі» вибивають з турніру «синьо-жовтих» братів-шведів, завдяки звитязі яких перед тим вийшли з групи…

Швеція — ​Україна — ​1:2 (0:1 — ​Олександр Зінченко, 27 хв.; 1:1 — ​Еміль Форсберг, 43 хв.; 1:2 — ​Артем Довбик, 120+1 хв.)

Чемпіонат Європи з футболу 2020 року. 1/8 фіналу. 29 червня. Глазго (Шотландія). Стадіон «Гемпден-Парк». 9221 глядач. Головний суддя Даніеле Орсато (Італія).

Збірна України — ​у чвертьфіналі Євро 2020!

Збірна України — ​у чвертьфіналі Євро 2020! А вже позавтрому, в суботу, 3 липня, підопічні Андрія Шевченка у Римі битимуться зі збірною Англії за право увійти у квартет найсильніших команд турніру (початок зустрічі о 22.00)!

В чвертьфіналі не буде чинних чемпіонів світу — французів, поки ще чинних чемпіонів Європи — португальців, чотириразових тріумфаторів мундіалів-німців. Зрештою, там не буде наших «одногрупників» нідерландців та австрійців. Не кажучи про те, що там навіть і не могло бути збірної країни-окупантки… Але там буде ЗБІРНА УКРАЇНИ!!!

Те, що «тризубі» забили переможного о пів на першу ночі зрозуміли навіть ті, хто не дивився трансляцію із Глазго і вже бачив якісь далекі від футболу сни. Адже найзатятіші вболівальники не могли стримати себе, вибігаючи на балкони та у двори й даючи волю емоціям!

І радіти було з чого! Українці забили найпізніший переможний гол за всю історію чемпіонатів Європи! Артем Довбик відзначився у воротах шведів, коли суддівський хронометр відрахував 120 хвилин 37 секунд ігрового часу. До цього рекорд належав легендарному французові Мішелю Платіні, який забив збірній Португалії на Євро 1984, коли добігала кінця 119-та хвилина зустрічі (118.53).

Звісно, що 24-річний вихованець черкаського футболу й нападник СК «Дніпро –1» наступного ранку прокинувся (хоча, швидше за все, він просто не зміг заснути!) знаменитим. Бо його дебютний гол за збірну став епохальним ГОЛИЩЕМ, для якого, без жодного сумніву, колись відведуть окрему сторінку в «Історії українського футболу».

До речі, влітку 2016-го тоді ще 19-літній Довбик готувався до нового сезону… разом із луцькою «Волинню». І обидві сторони прагнули укласти контракт, але це не вдалося зробити через накладені на клуб обмеження на трансферному ринку (причиною тому були борги).

Звісно, до того був гол Олександра Зінченка (саме він потім і навісив на голову Довбика той переможний пас!). А також відповідь у роздягальню від невтомного шведа Еміля Форсберга (четвертий гол на турнірі!). І моторошна травма Артема Бєсєдіна вже під час першого екстратайму, коліно якого прямою ногою випробував на міцність Маркус Даніельсон, за що після звернення Даніеле Орсато до системи VAR побачив перед собою пряму червону картку (до відеоперегляду арбітр обмежився «гірчичником»).

Тож «синьо-жовті» українці відправляють додому «синьо-жовтих» шведів, яким… і завдячують виходом із групи. Скандинави навіть «перевиконали план» у поєдинку зі збірною Польщі, перемігши з рахунком 3:2 (збірну України задовольнила б навіть нічия).

А найсенсаційнішим результатом з-поміж усіх матчів стадії 1/8 фіналу став виліт чинних чемпіонів світу й фаворитів Євро 2020. Зарозумілих французів відправили додому скромні швейцарські трудяги. Вони відкрили рахунок в першому таймі, змарнували нагоду подвоїти його з пенальті у другому. Після чого відверто «попливли»: Карім Бензема зробив дубль, а Поль Погба забив справді красивий третій гол у ворота швейцарців, перетворивши святкування з цього приводу чи не в кількахвилинну (вочевидь, заздалегідь підготовлену!) виставу. От неначе вгатив переможного у фінальному матчі! І ось поступаючись 1:3, швейцарці (як того дня і хорвати в поєдинку з іспанцями) знайшли сили вигризти нічию 3:3! Потім вперто йшли вперед у додатковий час, а згодом реалізували усі п’ять ударів у серії післяматчевих пенальті. А ось французи п’ятий не забили — ​зірковий Кіліан Мбаппе «ефектно» підсумував невдалий для себе турнір (до речі, саме Мбаппе відпрацював «на підтанцьовці» у Погба під час того вікопомного святкування).

Але що нам до проблем тих невдах із Франції-Піжонії… У нас на носі чвертьфінал з Англією! — ​Тримаємо кулаки… і віримо у дива!

Результати останніх матчів третього туру групового турніру Євро 2020:

Група E: Швеція — ​Польща — ​3:2; Словаччина — ​Іспанія — ​0:5. Група F: Португалія — ​Франція — ​2:2; Німеччина — ​Угорщина — ​2:2 .

Володимир Зеленський, Президент України (допис у Twitter):

«Та­а­ак, це перемога­а­а! Ми в 1/4 Євро!!! Неймовірна напруга, шалена «заруба» в екстратаймі та феєрична розв’язка на 121­й хвилині. Це було нереально круто! Хлопці, respect — ​ви справжні бійці! Бєсєдіну — ​здоров’я. Слава Україні!».

Артем Довбик, автор переможного гола збірної України:

«Тільки починаю приходити до тями. Перший гол за збірну і відразу вирішальний? Напевно, це доля якась. У мене просто немає слів. Такий збіг обставин. Тренер сказав, що треба виходити, допомагати партнерам по команді, чекати свій момент, шанс. Я його все­таки дочекався.

Це неймовірно! Думаю, це перемога для всієї країни! Для нас в такий важкий час, зрозуміло, дуже важлива перемога в плані емоцій. Нас, напевно, зараз весь світ знатиме. Думаю, це дуже важливо».

Деян КАЛУШЕВСЬКИЙ, гравець туринського «Ювентуса» та збірної Швеції:

«Ми створили достатньо моментів задля перемоги в основний час. Проте згодом мені вже здавалося, що буде серія післяматчевих пенальті. І раптом українці забивають. Це як ніж у серце.

Не так ми хотіли завершити Євро 2020. Коли напередодні я дивився матч Франція — ​Швейцарія, то подумав: «Футбол жорстокий…». Сьогодні настала наша черга в цьому пересвідчитися…».