«Заради Маші я проживу сто років» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
«Заради Маші я проживу сто років»

Після свого паризького весілля вони поводилися, як справжні молодята, наздоганяючи втрачені роки.

Фото із сайту ukrainky.com.ua.

«Заради Маші я проживу сто років»

Автор музики до фільму «Шербурзькі парасольки» і ще 200 улюблених багатьма стрічок, номінант «Оскара», «Ґреммі», «Сезара» Мішель Легран і французька актриса, письменниця, продюсер Маша Меріль (при народженні Марія-Магдалина Володимирівна Гагаріна) одружилися через 49 років після зустрічі. Йому було 82, а їй 74, але почувалися вони так, наче попереду – все життя

У1964-му, маючи 32 роки, вже в статусі успішного композитора на кінофестивалі в Ріо-де-Жанейро Мішель Легран познайомився із комедійною акторкою Машею Меріль. Їй було 24 – попереду весілля з італійським актором і успішна кар’єра актриси. До речі, її мама – українка за походженням, панянка Марія Всеволодівна Бельська, яка разом із чоловіком князем Володимиром Гагаріним після Жовтневого перевороту емігрувала до Монако.

Мішель і Маша звернули увагу одне на одного відразу – кохання з першого погляду. Але акторку чекав наречений, у Мішеля вдома – дружина, в них підростало двійко маленьких дітей… Увесь час фестивалю вони нескінченно спілкувалися. А в «той самий» момент, після якого друзі стають коханцями, відступили. Розуміли, скільки болю завдасть їхній роман близьким. Домовилися ніколи не шукати зустрічей, не виходити на зв’язок, не провокувати змін.

Вони роз’їхалися. Кожен зажив своїм життям. Маша щиро раділа професійним здобуткам Мішеля, а він – завжди рекомендував її на ролі. Але тримали слово: бути на відстані, відчуваючи, що наступна зустріч вже їх не зупинить.

Мішель і Маша звернули увагу одне на одного  відразу – це було кохання з першого погляду.

Легран переїхав до Голлівуду, там одружився вдруге, народив ще двійко дітей. Маша розлучилася і будувала кар’єру у Франції. Обоє стали зірками у своїй сфері. У 2013 році вже дванадцятиразово оскароносний Легран приїхав до Парижа – знаного гостя запросили на прем’єру в театр Буфф-Парізьєн. Потім він згадував, що на диво для себе дуже «наряджався» перед виходом – не розумів чому раптом. Аж коли підняли завісу сцени, зрозумів своє передчуття: там стояла Маша, виконавиця однієї з головних ролей. Вони не домовлялися, не шукали зустрічі, не знали про присутність одне одного. Не бачилися 49 років! І взагалі, їй було 74, йому 82 – ніхто вже й не згадував старі романи і не думав про нові. Але після того вечора вже не змогли розлучитися. Через рік одружилися – на маленьку церемонію в Паризькій мерії прийшли лише найближчі.18 вересня 2014-го у паризькому соборі Святого Олександра Невського єпископ Константинопольського патріархату Іов повінчав немолоду пару. «Заради Маші я проживу сто років», – пообіцяв Мішель.

Наступні роки вони поводилися, як справжні молодята, наздоганяючи втрачені роки – подорожуючи, працюючи, насолоджуючись одне одним. «Всі уявлення про старший вік – маячня, – сказала якось Маша в інтерв’ю французькій пресі.– Вважається, що це час мудрості, стриманості, кінець життя. Насправді це час неймовірної свободи – навіть хуліганської, відчайдушної, без умовностей. Вік безстрашності, коли вже нічого не боїшся, як колись у молодості».

Читайте також: Організатори «Міс Україна» не можуть знайти конкурсанток: немає з кого вибирати (Відео)

Їм було відведено лише п’ять років разом. У 2019-му Мішель Легран помер – зупинилося серце. «Завдяки йому я зрозуміла, що таке глибоке кохання – це коли один світ, один градус пристрасті, відчуттів. Коли один починає фразу, інший закінчує. Неправду кажуть, що протилежності притягуються. Це вигадка пар, які не розуміють, що їх об’єднує. Лише спільне емоційне поле, спільні погляди на культуру, знання, світ, цінності, однаковий темперамент дають справжнє відчуття щастя. Інакше ніяк…»

Марина ЛУГОВА

Джерело: ukrainky.com.ua.