Регіональна директорка Тетяна Подольська: «Наш Львівський регіон — це душа торговельної мережі «АТБ» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
Регіональна директорка Тетяна Подольська: «Наш Львівський регіон —  це душа торговельної мережі «АТБ»

«Ми вважаємо наші кадри найважливішим капіталом, тому всіляко намагаємося створювати можливості для розвитку співробітників», – наголошує Тетяна Леонідівна.

Фото пресслужби корпорації «АТБ».

Регіональна директорка Тетяна Подольська: «Наш Львівський регіон — це душа торговельної мережі «АТБ»

«АТБ» як найбільший гравець на ринку українського ритейлу п’ятий рік поспіль активно розширює свою торговельну мережу в західних областях країни. Торік майже кожен другий новий супермаркет «АТБ» прийняв перших покупців саме в нашому регіоні, відомому далеко за межами України своєю самобутністю, колоритом, патріотизмом, працьовитістю, харизмою та ставленням до української історії, політики, культури, музики… Про особливості торговельного бізнесу, динамічний розвиток мережі, місцевий кадровий потенціал, конкуренцію й ідентичність цього унікального краю ми поговорили із регіональною директоркою «АТБ» Львівського регіону Тетяною Подольською. Вона пройшла весь шлях від продавця до керівника вищої ланки, стояла біля джерел освоєння лідером українського ритейлу західних областей України та продовжує щодня докладати максимум зусиль для розвитку мережі «АТБ»

Магазин АТБ — важливий інфраструктурний об’єкт  у будь-якому населеному пункті.
Магазин АТБ — важливий інфраструктурний об’єкт у будь-якому населеному пункті.

 — Тетяно Леонідівно, повернімося до самого початку — до перших кроків української торговельної мережі № 1 у західних областях України. Ви добре пам’ятаєте, як на карті «АТБ» з’являлися славний Львів, чудовий Івано–Франківськ, файне місто Тернопіль, гарний Луцьк, милі Чернівці, стародавній затишний Ужгород?

— Здається, начебто все це було вчора. Ви перелічили обласні центри, але найцікавіше те, що освоєння величезного Львівського регіону нашою торговельною мережею почалося не з них. Перший супермаркет «АТБ» у нас відкрили 17 вересня 2016 року в містечку Дрогобич Львівської області, що має населення менш як 80 тисяч осіб. Він приблизно за сотню кілометрів від Львова, його територія близько 45 квадратних км. Саме Дрогобич із багатою історією став першим прапорцем на величезній карті присутності нашої торговельної мережі. Сьогодні в 322 населених пунктах України працює 1240 магазинів «АТБ». Охоплено 125 районів усіх 24 областей. Динамічне розширення мережі триває й досі — воно не припиняється від дня заснування компанії, що відбулося більш як чверть століття тому.

— Неймовірна історія успіху «АТБ» та працьовитості його співробітників розпочалася в перші роки української незалежності. На базі декількох невеличких гастрономів у Дніпрі створили найбільшу на сьогодні торговельну мережу, яку тепер знає кожен українець. Якщо говорити саме про розвиток торговельного бізнесу, чи є якісь особливості у західному регіоні?

— Ймовірно, як і в інших областях, у нас населення довіряє переважно своєму, знайомому та чесному бізнесу. Багаторічна бездоганна репутація «АТБ», гарантована свіжість продуктів і європейський рівень якості всього, що є на прилавках магазинів мережі (а це понад 3,5 тисячі найменувань), зіграли важливу роль. Тим більше якщо враховувати, що продукцію реалізують за чесними демократичними цінами, які є нижчими за середньоринкові.

Одна з особливостей розширення торговельної мережі в західних областях країни пов’язана саме з інтенсивністю розвитку, швидким підкоренням нових районів і навіть регіонів, як це було у 2019–му. Нагадаю, що тоді на карті «АТБ» з’явилися одразу дві області — Закарпатська та Чернівецька. І цей процес не припиняється. Приміром, минулого карантинно–коронакризового року у Львівському регіоні відкрили 52 магазини нового формату. Це більше, ніж за той самий період на Київщині та у південних областях, разом узятих. Тільки уявіть: раз на тиждень протягом усього року в нашому регіоні з’являвся сучасний комфортний магазин «АТБ»! Це майже половина від загальної кількості нових супермаркетів мережі, що розпочали працювати в країні за рік!

З початку поточного року в західних областях уже відкрили 13 нових маркетів, а найближчим часом планується ще не менш як п’ятнадцять.

Як результат, відбувається досить інтенсивна ротація кадрів, зокрема адміністративного персоналу. Найчастіше на керівні посади призначають людей із відносно невеликим досвідом роботи, скажімо 3—5 місяців. У зв’язку з цим особливу увагу приділяють підготовці та навчанню персоналу. У цей процес, безумовно, вніс серйозні корективи торішній локдаун — довелося терміново переводити людей на дистанційну форму навчання.

З початку поточного року в західних областях уже відкрили 13 нових маркетів, а найближчим часом планується ще не менш як п’ятнадцять. 

— Власна система навчання персоналу в «АТБ» — це вельми цікаве явище у сфері ритейлу…

— Маєте рацію. В «АТБ» уже багато років тому усвідомили й освоїли ефективну європейську бізнес–модель: хочеш мати добре підготовленого товарознавця, логіста, бухгалтера, керівника відділу — навчи його самостійно. Тож у 2003 році відкрили перший навчальний центр «АТБ». Нині таких центрів уже чотири, один із них — у Львові. Вони є гордістю компанії, бо забезпечують наш динамічний розвиток потужним кадровим потенціалом. Щорічно більш ніж чотири тисячі осіб проходять підготовку в наших навчальних центрах, освоюють нові спеціальності, одержують знання, завдяки чому можуть підніматися кар’єрними сходами. У нашому західному регіоні цей процес відбувається у максимально стислий строк.

— Можна говорити, що «АТБ» у західних областях — це не тільки робота, але й можливість безоплатно отримати профільну освіту, освоїти професію з нуля?

— Безумовно. Ми вважаємо наші кадри найважливішим капіталом, тому всіляко намагаємося створювати можливості для розвитку співробітників. Приміром, з березня минулого року навчальний центр у Львові вимушений був перейти на дистанційний режим роботи. Для майже сорока працівників, які здобували знання віддалено, ми закупили нові ноутбуки.

Зараз головне завдання компанії — надати новим співробітникам усі можливості для навчання. У пріоритеті — представники місцевого населення, ті, хто нещодавно став частиною нашої команди та готовий разом із нами розвивати «АТБ».

— А які спеціальності зараз користуються найбільшим попитом?

— Керівник магазину, заступник керівника магазину, адміністратор торговельного залу, товарознавець, старший охоронець.

— За даними з відкритих джерел, 85% співробітників прийшли в «АТБ» на найпростіші, рядові посади. Потім вчилися, розвивалися, завдяки чому робили успішну кар’єру… Чи правда, що в «АТБ» можна влаштуватися касиром і згодом стати керівником магазину?

— Можна дуже довго говорити про те, які можливості для кар’єрного зростання є в нашій компанії для співробітників. Розповім про свій досвід. У 2001 році я прийшла в «АТБ» на посаду продавця. Усього за рік стала старшою зміни. У 2003–му отримала підвищення — посаду керівника магазину. З 2006–го по 2012–й працювала районним керівником. Потім вісім років трудилася на посаді територіального керівника. З 10 лютого 2020 року я регіональний директор Львівського регіону «АТБ».

— Є якісь обов’язкові умови для просування кар’єрними сходами?

— Окрім великого бажання працювати, поваги та любові до своєї справи, обов’язковою умовою для підвищення є підготовка у власних навчальних центрах. Це навіть не вимога, а необхідність. Наше навчання реально допомагає успішно працювати та розвиватися. Сьогодні 100% адміністративного персоналу компанії мають за плечима таку підготовку.

— Що, на вашу думку, приваб­лює жителів міст і селищ влаштовуватися на роботу в торговельну мережу «АТБ»?

— Насамперед це можливість знайти своє покликання, свою справу, зрозуміти себе та розкрити свій потенціал. Також велику роль відіграє безперервний розвиток, прагнення йти вперед, освоювати нові технології.

Не менш важливо й те, що працюючи в «АТБ», людина одержує не тільки стабільне джерело доходу (офіційну конкурентну зарплату та соцпакет), але й має впевненість у своєму майбутньому, оскільки бачить перспективи та можливості. Недаремно «АТБ» очолює рейтинги найнадійніших роботодавців у галузі роздрібної торгівлі. Навіть у період суворого національного карантину компанія зберігала кадри та створювала нові робочі місця. Розуміння того, що ти — важлива складова великої команди, що про тебе піклуються, тебе цінують, погодьтеся, багато чого варте.

— А скільки компанією «АТБ» створено робочих місць у західних областях?

— «АТБ» сьогодні є найбільшим роботодавцем в українській торгівлі. У штаті тільки торговельної мережі «АТБ–Маркет» понад 59 тисяч осіб. Станом на початок літа в західних областях компанією створено 5 650 робочих місць. Цей показник стрімко зростає, оскільки мережа постійно розширюється, отже — відкриваються нові магазини.

— Скільки супермаркетів «АТБ» зараз працює у західному регіоні?

— На 30 червня 2021 року функціонувало 139 магазинів у 55 населених пунктах:

Закарпатська область — 11 магазинів (Виноградів, Берегове, Мукачево, Великі Лази, Тячів, Ужгород);

Львівська область — 66 магазинів (Борислав, Броди, Дрогобич, Стебник, Моршин, Новояворівськ, Радехів, Гостинцеве, Самбір, Сколе, Сокаль, Стрий, Трускавець, Червоноград, Яворів, Львів, Винники, Дубляни, Давидів, Зимна Вода, Кожичі, Сокільники, Рудне);

Чернівецька область — 4 магазини (Мамаївці, Остриця, Чернівці);

Івано–Франківська область — 28 магазинів (Бурштин, Долина, Івано–Франківськ, Калуш, Коломия, Микитинці, Рогатин, Назавизів, Заболотів, Снятин, Тлумач, Татарів, Яремче);

Тернопільська область — 14 ма­газинів (Кременець, Тернопіль, Чортків);

Волинська область — 16 магазинів (Володимир–Волинський, Горохів, Ковель, Луцьк, Любомль, Нововолинськ).

— Географія вражає. Скажіть, наскільки відчутний вплив «АТБ» на розвиток місцевої інфраструктури, реформи, соціальну сферу?

— Компанію «АТБ» недаремно називають драйвером усієї української галузі роздрібної торгівлі та важливим інфраструктурним об’єктом у будь–якому населеному пункті присутності. Своєю основною місією вона визначила безперебійне забезпечення широких верств населення гарантовано свіжими продуктами за демократичними цінами. Крім цього, слід також враховувати, що компанія є ще й найбільшим платником податків, стабільно наповнюючи бюджети всіх рівнів. Це особливо актуально після реформи децентралізації, коли значні суми залишаються в місцевих бюджетах. Фактично ці гроші стали ресурсом для розвитку місцевої інфраструктури, реконструкції будинків, капітального ремонту доріг, благоустрою територій. Для багатьох населених пунктів, особливо невеликих, це значна допомога.

Також компанія системно надає підтримку місцевій владі та громадянам, які цього найбільше потребують. Так, наприклад, у березні 2020 року, під час локдауну, було видано 119 500 соціальних продуктових наборів на суму близько 20 мільйонів гривень.

З початку 2021–го в західних областях України на потреби дитячих будинків, медзакладів, громадських організацій і ветеранських об’єднань було виділено допомоги на суму майже 50 тисяч гривень. Підтримку від компанії одержують також регіони, що постраждали від стихійного лиха (у нашому випадку — переважно від паводків і підтоплень).

Активно долучається «АТБ» і до знакових місцевих культурних проєктів, надаючи спонсорську допомогу. Наприклад, наприкінці червня компанія «АТБ–Маркет» із задоволенням підтримала Молодіжний фестиваль «Зашків-2021» (бюджет участі становив близько 50 тисяч гривень). Зараз хочемо стати спонсором фестивалю «Татарівська ватра», який відбудеться на початку серпня у селі Татарів. Місцеві громади звернулися до нас по допомогу, і компанія «АТБ» виділила на проведення свята 30 тис. гривень.

А який яскравий наш щорічний флешмоб у Міжнародний день вишиванки — весь персонал магазинів змінює уніформу на вишиті сорочки! Для багатьох людей у нашому регіоні це не тільки данина історії, а й особисте. Їхні сорочки — не просто красивий одяг. Це особливий сімейний візерунок, культурний код, який передається з покоління в покоління та має важливе таємне значення. У такі дні чітко розумієш, що наш Львівський регіон — то душа торговельної мережі «АТБ». Яскрава, відкрита, українська!

— Напевно, конкурентам довелося оперативно шукати якісь рішення після того, як у регіон прийшла найбільша торговельна мережа країни, яка не тільки душу радує, але й дає реальну можливість заощаджувати сімейні кошти?

— Так, із появою «АТБ» на роздрібному ринку західних областей України багато операторів, навіть великих, почали процес переформатування, зокрема відкривають магазини тематичних форматів, намагаються підвищувати рівень комфорту тощо.

— «АТБ» має якісь особливі стратегічні рішення для конкурентної боротьби?

— Переваги торговельної мережі «АТБ» вельми прості, проте незаперечні. На прилавках наших магазинів завжди в наявності свіжі продукти та якісні товари першої необхідності за максимально доступними цінами. Асортимент кожного із супермаркетів мережі задовольняє будь–які смакові вподобання та враховує різні фінансові можливості. У наших магазинах створені комфортні європейські умови: від мікроклімату та лаконічного зручного дизайну тоговельних залів до високої культури обслуговування клієнтів і можливості заощаджувати на купівлі продукції серйозні суми. Щотижневі акції та знижки на сотні товарів в «АТБ» допомагають жителям західних областей розумно витрачати свої кошти.

Окрім цього, величезна зона покриття, зручне розташування магазинів, новий формат супермаркетів, чесні ціні на товари всіх категорій і при цьому якість європейського рівня, різноманітний асортимент й, що дуже важливо, багаторічна гарна репутація нашої мережі.

Ірина ІВАНОВА.