Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
Волиняни в олімпійському Токіо подивилися на інших, а рівняни — ​й себе показали!

Голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль заявив про намір придбати для рівненських медалістів Токіо Олега Омельчука (ліворуч на фото) і Михайла Романчука квартири в обласному центрі. Ловимо на слові!

Волинь-нова

А попереду — ​Париж 2024

На XXXII літніх Олімпійських іграх у Токіо Україну представляли 157 спортсменів. Разом вони вибороли 19 медалей (одну золоту, шість срібних та 12 бронзових). Були у складі «синьо­жовтої» дружини й представники Волинської та Рівненської областей.

Так, Рівненщину представляли лише двоє спортсменів — ​але ж як! 38-­річний Олег Омельчук (у парі з Оленою Костевич) на своїй четвертій Олімпіаді здобув дебютну для себе нагороду — ​бронзу в стрільбі з пневматичного пістолета (10 м, мікст). А 25­-літній Михайло Романчук (ювілей відзначив 7 серпня вже у статусі олімпійського мультимедаліста) виборов відразу дві нагороди у плаванні вільним стилем: бронзу на дистанції 800 м і срібло на дистанції 1500 м.

Тим часом Волинську область у Токіо представляли восьмеро олімпійців. Медалей їм здобути не вдалося — ​проте й аж зовсім задніх вони також не пасли!

Так, Яна Беломоіна посіла восьме місце у змаганнях з маутенбайку (одна з дисциплін велосипедного спорту).

Дзюдоїстка Анастасія Турчин (вагова категорія до 78 кг) успішно подолала кваліфікацію, проте поступилася на стадії 1/8 фіналу.

Метальниця молота Ірина Климець посіла 21­-ше місце у кваліфікації й до фіналу не потрапила.

Веслувальник­-каноїст Юрій Вандюк на дистанції 1000 м здобув 16­-те місце.

Веслувальниця-­байдарочниця Марія Повх була у складі квартету українок, які посіли 10-­те місце у змаганні четвірок на дистанції 500 м, натомість на байдарці­-одиначці волинянка на тій же дистанції фінішувала з 15­-м результатом.

Марія Сахарук (Філюк) у змаганнях на 20 км зі спортивної ходьби посіла 19­-те місце (кращий результат серед трьох учасниць­українок). А ось скороход Іван Банзерук не фінішував на дистанції 50 км.

Тим часом легкоатлет Данило Даниленко був запасним в українському квартеті, який виступав у змішаній естафеті 4 400 м.

Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.