Щоб побудувати здорові взаємини - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19
Щоб побудувати здорові взаємини

«Нічого, що ти погладшала, зате є привід купити нову сукню!».

Фото із сайту intermarium.com.ua.

Щоб побудувати здорові взаємини

Хто з нас не мріє про щасливе кохання без скандалів і з’ясування стосунків, про спільне майбутнє у взаєморозумінні і ніжності. Як зберегти надовго ту ідилію, яка зазвичай існує лише у перші роки або перші місяці сімейного життя? Психологи радять пам’ятати про такі фундаментальні принципи

Довіра

Не потрібно приховувати свої думки, почуття і вчинки. Ви здивуєтеся, але вони у більшості випадків збігаються. А якщо ні — буде привід посміятися і тема для обговорення.

Визнання особистісних якостей партнера

Якщо чоловік з перших днів шлюбу не миє за собою посуд — цілком ймовірно, він не робитиме цього й потім. Можливо, його так виховали: батьки ніколи не спонукали сина до самообслуговування. Але, швидше за все, є безліч речей, які він робить прекрасно. Не можна оперувати гіршими якостями і говорити про те, наскільки він поганий.

Дотримання своїх зобов’язань

Дали обіцянку дарувати подарунки — даруйте, сказали, що будете носити на руках, — носіть.

Непорозуміння завжди можна пом’якшити жартом. «Нічого, що ти погладшала, зате є привід купити нову сукню!».

Спілкування без дискримінації

«Сьогодні я шеф–кухар, а ти — асистент», «Завтра ти готуєш смачну вечерю, а я мию посуд». Або ж для вас прийнятний більш перманентний поділ: я здобувач, а ти берегиня вогнища, кожен робить свій внесок. Але не варто погоджуватися на стосунки у дусі «Я і кінь, я і бик, я і жінка, й чоловік».

Повага до інтересів одне одного

Час, проведений разом, згуртовує людей. Проявляйте зацікавлення до захоплень своєї половинки, старайтеся зрозуміти певні нюанси, не критикуйте хобі одне одного. Намагайтеся знайти те, що вас об’єднує. Нехай це буде щось, що приносить справжнє задоволення обом партнерам: подорож, перегляд фільму, шопінг або гра у більярд.

Легкість і гумор у спілкуванні

Щоб уникнути конфліктних ситуацій, варто не замовчувати проблем, а обговорювати їх і спільно шукати шляхи вирішення. Непорозуміння завжди можна пом’якшити жартом. «Нічого, що ти погладшала, зате є привід купити нову сукню!».

Читайте також: «Холостячка» Злата Огнєвіч сказала «Так» підприємцю Андрію Задворному.