
На глибину різання впливає діаметр алмазного кола.
Для чого потрібні алмазні диски і якими вони бувають
Призначення алмазних дисків - розрізання бетону, цегли, керамічної плитки, шиферу, асфальту та інших матеріалів
Якщо необхідно точно та рівно зробити розріз, використовують алмазні круги. Така оснастка працює практично з усіма видами матеріалів, що робить її затребуваною та популярною серед інших інструментів. Це суцільні металеві кола з сегментами, напаяними на срібну підкладку або закріпленими методом лазерного зварювання. Призначення алмазних дисків - розрізання бетону, цегли, керамічної плитки, шиферу, асфальту та інших матеріалів. Всі вони розрізняються за діаметром та формою поверхні. Використовуються вони для болгарки, швонарізчиків, для штроборізів, а також для бензорізів та інших стаціонарних машин та електроустаткування.
Класифікація алмазних дисків за типом різання

Сьогодні цей витратний інструмент найбільш популярний при роботі з плиткою, цеглою та бетоном. Вони відрізняються один від одного не тільки формою робочої поверхні, але і зовнішнім діаметром кола. Найпопулярніший посадковий діаметр - 25.4 і 22.23 мм. Також алмазні круги можуть бути сегментними або суцільними, мати наступний тип різу:
-
Алмазні круги для сухого різання. При використанні цього типу дисків необхідно робити короткі (близько двох хвилин) перерви, щоб дати їм охолонути. При такій обробці легко його пошкодити у випадку занадто інтенсивного використання - тому він має бути виготовлений з твердішого матеріалу;
-
Алмазні круги для мокрого різання. При роботі цим видом кіл інструмент охолоджується рідиною, тому не перегрівається. В результаті можна працювати довше без перерв, не турбуючись про перегрівання матеріалу, що виникає під час обробки.
Види алмазних дисків для роботи з матеріалом

Існують різні види алмазних дисків залежно від форми ріжучої кромки:
- Відрізний алмазний круг з суцільною ріжучою кромкою. Видрізняється дуже високою ріжучою здатністю. Ідеальний обертальний рух забезпечується завдяки стійкому корпусу диска. Час роботи таким інструментом не обмежений. Підходить для мокрого різання таких матеріалів як: плитка, кераміка і навіть мармур;
- Сегментні. Відрізняється ефективною, дуже надійною різкою твердих матеріалів, таких як бетон, камінь, граніт. Сегментний край - гарантія рівного різу без сколів, що зберігає естетику. Завдяки високій якості сегментів та високій концентрації алмазної зв'язки цей тип дисків для кутових шліфувальних машин має особливо довгий термін служби навіть при роботі з надзвичайно вимогливими матеріалами;
- Відрізні TURBO диски. Відрізняються спеціальними каналами, якими швидко відводиться пил. Краї у турбо диска ребристі, іноді саме коло теж. Має високу швидкість різання, але може залишати відколи, тому краще застосовувати його для міцних, некрихких матеріалів.
Поради щодо вибору

Щоб правильно вибрати алмазний диск, треба врахувати наступні важливі параметри. На глибину різання впливає діаметр алмазного кола. Якщо купити алмазний диск з невеликим діаметром, то ним потрібно різати матеріали невеликої товщини. Тип оброблюваного матеріалу впливає на вибір алмазного диска за формою зубів. Від цього залежить швидкість обробки та ресурс витратного матеріалу. М'які обробляються виробами без зубів. Ще один важливий фактор - діаметр центрового отвору. Він вказується стрілкою на корпусі. Якщо вона відсутня, необхідно ознайомитися з інструкцією, перш ніж почати працювати з диском. По-друге, швидкість обертання робочого валу обладнання повинна бути не більшою за допустиму швидкість обертання кола. Просто зіставте цей параметр з параметрами інструменту або верстата. Не забувайте про це: неправильна швидкість обертання може розірвати диск.
