Курси НБУ $ 42.17 € 43.64
Виготовлення екологічного палива. Брикетування торфу

Фото biosmartex.com.

Виготовлення екологічного палива. Брикетування торфу

Брикетування торфу — це процес виробництва безпечного екологічного палива з використанням новітніх технологій і сучасного обладнання шляхом витіснення вологи з торфу та пресування його у тверді брикети. Торф’яні брикети легко розпалюються та довго горять, тому брикетування торфу в Україні дає можливість отримувати бюджетне паливо з високими споживчими якостями.

Де використовуються торф’яні брикети

Таке паливо може застосовуватися в будь-яких дров’яних печах, камінах і котлах. Воно також ідеально підходить для обігріву приватних будинків, котеджів, дач, лазень і саун, а також теплиць та оранжерей. Торф горить у п’ять разів довше за дрова, виділяючи при цьому в два рази більше енергії. Теплотворна здатність торф’яних брикетів становить близько 3800–4200 ккал/кг.

Переваги торфобрикетів

Брикетування торфу в Україні дає можливість отримати паливо, яке має такі переваги:

  • Екологічність. Під час їх згоряння виділяється зовсім небагато диму та сажі. Зола, яка утворюється у процесі спалювання торф’яних брикетів, застосовується як ефективне природне добриво для рослин.

  • Економність. Закладка із 8–10 кг паливних брикетів забезпечує роботу котла протягом 10–12 годин.

  • Торф’яні брикети зручно транспортувати та зберігати протягом кількох років, при цьому вони не втрачають своїх споживчих властивостей.

Виробництво торф’яних брикетів для опалення

Брикетування торфу — досить простий процес, який складається з таких етапів:

  1. Видобуток торфу шляхом розпушення верхнього шару торф’яних покладів на глибину 5–20 мм.

  2. Очищення торфу з метою усунення сміття та непотрібних частинок.

  3. Сушіння. Від цього етапу залежить якість палива, тому торф просушується дуже ретельно. Вологість торфу під час видобутку становить 50–87%, а для виробництва паливних брикетів цей показник повинен знизитися до 25–35%. Для забезпечення високої якості просушування торф за час сушіння перевертають кілька разів.

  4. Подрібнення торфу.

  5. Пресування торфу в брикети. Брикетування торфу проводиться під тиском за температури 250–350 °С. Такі умови забезпечують міцність готових виробів.

Коли брикети просушуються та набувають кондиційного вигляду, їх фасують у бігбеги чи поліпропіленові мішки.

Лінії брикетування торфу

До складу ліній брикетування торфу в Україні зазвичай входить 13–15 одиниць різного обладнання. Під час роботи з торфом обов’язково використовуються стрічкові конвеєри — найзручніший спосіб транспортування сипкого матеріалу. Для очищення торфу застосовуються вібраційні грохоти — металеві рами із ситами, підвішені на пружинах. Подрібнення торфу проводять у молоткових або колосникових дробарках. Обов’язковими елементами будь-якої технологічної лінії брикетування торфу також є механізовані бункери та масивний механічний прес. Розміри брикетів та їхню форму можна змінювати залежно від потреб ринку.

Telegram Channel