Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
А ви знаєте, хто першим визнав нас країною Україною?

Результати історичного голосування у Верховній Раді 24 серпня 1991 року.

Фото – Суспільне/архівна хроніка.

А ви знаєте, хто першим визнав нас країною Україною?

24 серпня ми відзначатимемо 32-гу річницю проголошення Незалежності України, хоча справжню Незалежність ми виборюємо лише в ці дні зі зброєю в руках, коли слова нашого Державного Гімну актуальні як ніколи: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу...»

До вашої уваги топ-10 цікавих фактів про незалежність України:

1. 16 липня 1991 року вперше святкували День Незалежності України, пізніше дату перенесли на 24 серпня.

2. На Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року народ ухвалив  рішення про проголошення незалежності української держави. На аркуші було лише одне запитання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?». Понад 90% українців з усіх областей відповіли згодою.

3. 23 серпня 1991 року вранці у звичайному шкільному зошиті була написана чернетка Акта проголошення незалежності України. Його автори – Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко.

4. 24 серпня 1991 року на надзвичайному позачерговому засіданні ВР УРСР 346 депутатів із 362 присутніх проголосували за незалежність України.

23 серпня 1991 року вранці у звичайному шкільному зошиті була написана чернетка Акта проголошення незалежності України. Його автори – Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко.

5. Після завершення позачергового засідання біля трибуни Верховної Ради опозиціонери виконали гімн Українських Січових стрільців. Пісню також підхопили люди, що мітингували на вулиці.

6. В’ячеслав Чорновіл запропонував занести до зали Верховної Ради синьо-жовтий прапор, з яким українці стояли на барикадах біля російського Білого дому. Потім прапор підняли над куполом парламенту.

7. 28 січня 1992 року Державний прапор України було офіційно затверджено як державний символ незалежності.

8. Перший військовий парад, що був присвячений Дню Незалежності України, провели 24 серпня 1994 року.

9. Польща стала першою державою у світі, яка визнала незалежність України.

10.  Національну валюту України – гривню – було введено в обіг 2 вересня 1996 року. 

Читайте також: «На Волині буде зберігатися реліквія з острова Зміїний».

Telegram Channel