Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
Понад 3 мільярди гривень витратили на допомогу ЗСУ Фонд Порошенка та «Справа громад»

Вражає така техніка? Під час передачі командою Петра Порошенка партії італійських бронемашин MLS Shield на передову.

Фото із сайту eurosolidarity.org.

Понад 3 мільярди гривень витратили на допомогу ЗСУ Фонд Порошенка та «Справа громад»

«Поки росія тероризує Україну – ми конвертуємо свою лють у допомогу Збройним силам», – констатує лідер «Європейської Солідарності»

З початку широкомасштабного вторгнення росії станом на 24 серпня 2023 року Фонд Порошенка разом із підприємствами, зокрема компанією «Рошен», витратив на допомогу ЗСУ понад 2691226000 грн. А разом зі зборами ГО «Справа громад» спільні витрати на Збройні сили України вже становлять більше 3192203000 грн, або понад 93154000 доларів США (з урахуванням курсу на час платежів).

Про це повідомила пресслужба Фонду Порошенка.

За ці кошти на початку агресії були куплені бронежилети, кевларові шоломи, зброя, зокрема кулемети, снайперське обладнання та інше. Закуплені також турнікети, натівські аптечки, продукти харчування, в тому числі велика кількість зерна і продуктові набори як для військових, так і для мешканців визволених міст, пальне, засоби для будівництва фортифікаційних споруд.

А пізніше – сотні вантажівок, бронемашини і тягачі, автобуси, тепловізори, дрони, прилади нічного бачення, електрогенератори, сотні цифрових радіостанцій, старлінки, понад 50 тисяч комплектів військового зимового одягу, системи очищення води, мобільні лазні, автомайстерні.

На фронт передали більше 100 повноприводних пікапів для ЗСУ. А також 11 італійських бронемашин MLS SHIELD для Десантно-штурмових військ. У Великій Британії для потреб української армії куплені понад 300 вантажівок Leyland DAF, а також 14 бронемашин «Spartan», два танкові тягачі Oshkosh.

Багато проєктів поки що не підлягають розголошенню з огляду на безпекові питання.

Перші потужні тягачі DAF YA 444X з маніпуляторами для артилерії вже поставлені у військо. Також законтрактовані великі вантажівки Foden, здатні підняти та перевезти на своїй платформі будь-який вантаж вагою до 18 тонн. Перші 5 машин вже передали бригадам ЗСУ.

Понад 350 безпілотників Autel придбані для ЗСУ. Також реалізується великий кон­тракт на постачання понад 20 комплексів БПЛА Poseidon (65 «пташок»). 14 комплексів уже надійшли у війська.

Фонд Порошенка спільно з волонтерами розробив власний проєкт та вже виготовив 70 лазне-пральних комплексів, які передали в різні бригади, аби забезпечити комфортні умови для військових, які виходять на короткий відпочинок з передової. Запит на ці комплекси дуже великий, наразі заплановано виготовити 150 таких лазень.

Крім того, Фонд Порошенка спільно з волонтерами виготовив пересувні авторемонтні майстерні (ПАРМ), 22 комплекси вже доставлені в різні підрозділи ЗСУ.

Бригадам ЗСУ та Нацгвардії Порошенко передав партію безпілотників Matrice 30T. 24 квадрокоптери, оснащені потужною оптикою із 16кратним зумом, здатні підніматися на 7 кілометрів, розвивають швидкість до 80 кілометрів за годину. Окрім цього, Порошенко придбано для ЗСУ ще 148 квадрокоптерів та 6 БПЛА «Валькірія».

Поставлено кілька десятків тисяч гранатометних боєприпасів для скидання з дронів.

Водночас багато проєктів поки що не підлягають розголошенню з огляду на безпекові питання.

 

Telegram Channel