Курси НБУ $ 39.57 € 42.16
Як Третя штурмова бригада захопила «Очко диявола»

Світ захоплюється мужністю ЗСУ.

Фото із сайту war.obozrevatel.com.

Як Третя штурмова бригада захопила «Очко диявола»

Це сталося у вересні 2023 року, якраз під час активних дій у напрямку Андріївка – Кліщіївка. Третій штурмовій бригаді було поставлено завдання заволодіти залізничною колією. Вона розташована на насипному валу, тож була прекрасним оборонним рубежем, і її треба було взяти під контроль

Одна з під*рських (російських. Ред.) позицій знаходилася в дренажній трубі, яка проходила крізь цей вал. Бійці називали цю трубу «Очко диявола». Труба десь 2 метри в діаметрі. Добре захищена згори, вона являла собою важливу точку, через яку можна швидко вийти в тил ворогу, який тримав оборону на самій колії зверху.

Тому одному з підрозділів 3-ї штурмової бригади поставили завдання  вибити звідти ворога і взяти «Очко диявола» під свій контроль. Ціною неймовірних зусиль штурмовикам вдалося наблизитися до труби. Вони закидали вхід гранатами та увірвалися  всередину. Коротка перестрілка – і все стихло.

Наші штурмовики озираються навколо, щоб перевірити 200-х орків, як починається ураганний артобстріл по району «Очка диявола», який триває майже дві доби! Дві доби хлопці пролежали в трубі, бо навіть голову висунути було неможливо.

І ось наприкінці другої доби, коли все стихло, наші штурмовики почули рух на протилежному кінці труби. На тому, що з протилежного боку. Далі пряма мова: «І ми не можемо зрозуміти, це ще під*ри чи вже наші штурманули колію та вийшли на другий бік. Прислуховуємося до них, щоб зрозуміти, хто вони. А ті щось вошкаються, але, курва, мовчки. То я в них почав питати: «Братва, ви кто? Ви ч’ї?». Вони: «Ми 112-я гвардєйская дівізія». Ми: «Ооо, ну всьо нормально тогда, подтягівайтєсь». Потім ми побачили їхні силуети на фоні виходу, ну і дали по них з трьох стволів. Підсумок – три орка 200, а один 300, якого ми взяли в полон. Та ще кого? Капітана!».

Потім з’ясувалося, що під час нашої атаки на «Очко диявола» частина росіян у паніці втекла та встигла викликати вогонь на трубу. Коли вони добігли до своїх позицій, то  не змогли чітко пояснити, чи зайняли укри їхні позиції, чи там був бій, чи що там взагалі було. Тому орки дали команду своїм саперам повернутися в «Очко диявола» та підірвати його. Ті повернулися, але обстріл посилився, і вони також, як і наші, змушені були залягти зі свого краю труби і не висовуватися до кінця обстрілу. І так вони разом з нами пролежали в трубі добу. Ані вони, ані ми при цьому навіть і не здогадувались про присутність одне одного. Коли все стихло, вони почали рухатися і їх почули наші.

Ось так, завдяки фарту та швидкій реакції бійцям 3-ї штурмової вдалося захопити важливу точку, яка в рази зменшила втрати наших атакуючих військ та дала змогу відбити колію, а також взяти у полон цінного кадра.

Денис П’ЯТИГОРЕЦЬ.

Читайте також: На росії внесли до переліку нацистських гасло «Слава Україні»​.

Telegram Channel