Курси НБУ $ 41.45 € 46.96

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

Чи хотіли б ви, щоб у нинішній фактично воєнний час українські ЗМІ зайнялися пропагандою на зразок російських і доносили до населення тільки політику влади?..

Чи хотіли б ви, щоб у нинішній фактично воєнний час українські ЗМІ зайнялися пропагандою на зразок російських і доносили до населення тільки політику влади?..

Ірина ФАРІОН,
народний депутат України, фракція ВО «Свобода» (м. Київ):

— Слушна думка. Але, даруйте, проблема українських ЗМІ в тому, що вони поділені між олігархами. Підтвердження цього — те, як у Верховній Раді обирали членів Національної ради з телебачення та радіомовлення. Проголосували за всіх, крім представника «Свободи». На превеликий жаль, більшість бізнесменів не мають державницького мислення. Вони розглядають Україну лише як територію власного бізнес–інтересу. Наразі ним є інформаційні ресурси — вони коштують найдорожче. Тому дуже важливо, аби державний канал — Перший національний — здійснював таку політику. Але виникає дуже багато запитань до його керівництва.

Анатолій МАТВІЙЧУК,
співак (м. Київ):
— Ліпше, аби влада протидіяла не словом, а ділом. Будь–яка пропаганда — це однобоке висвітлення подій, що можливе лише в тоталітарній державі. Своєю інформаційною політикою це вкотре довела Росія. У нас пропаганда не спрацює. Тому треба дуже активно діяти Національній раді, Президенту — шукати порозуміння з олігархами, які є власниками медіа, і переконувати їх, щоб були на боці влади й України. А то почнеться мочилово медіахолдингів різних власників. Україна від цього програє.

Катерина ВАЩУК,
народний депутат, колишній член фракції Партії регіонів (м. Київ):

— Журналісти мають свободу висвітлювати й коментувати події так, як вони їх бачать. Не хотілося б дійти до того, аби влада диктувала ЗМІ, що писати. Ми вже пережили часи, коли їхня політика була єдиною. ЗМІ мають бути активнішими й патріотичнішими у східних регіонах. Бо інакше російські медіа стануть безальтернативним джерелом інформації. До чого це призводить, уже побачили.

Андрій ТУРАК,
керівник ПОСП імені Тараса Шевченка (с. Угринів Горохівського р-ну Волинської обл.):

— Треба доносити різні позиції — не лише влади. Вона не завжди подає правдиву інформацію. Часом каже те, що їй вигідно. Ми ж не хочемо, щоб було, як у Росії. Не хочемо мати такого Путіна і таких брехливих ЗМІ. Прямуємо до демократії та об’єктивного висвітлення подій.

Василь ДЕМЕДЮК,
народний депутат, КПУ (с. Пулемець Шацького району):

— Треба, щоб до населення доходила правдива інформація про реальні події у державі, а не однобокі погляди влади. Пропаганди не хочу бачити і чути. Російських каналів не дивлюся — нецікаво.
Бліц провела Ярослава ТИМОЩУК.
Telegram Channel