«Шахтаря» вистачило лише на один тайм…

П'ятов безсилий - ось як треба бити по воротах!

Команда Паулу Фонсеки розгромно програла італійському «Наполі» і тепер ризикує не потрапити у весняний раунд Ліги чемпіонів. Хоча ми все ж таки сподіваємось, що головний тренер англійського «Манчестер Сіті» Хосеп Гвардіола мислить стратегічно, тому подарує «гірникам» у заключному турі те бажане для нас очко, щоб потім у ході турніру знову не перетнутися з лідером серії А. Перемагати українських футболістів завжди легше, ніж італійців…

Ліга чемпіонів. Груповий раунд. Група «F». 5 тур. «Наполі» (Неаполь, Італія) — ​«Шахтар» (Донецьк, Україна) — ​3:0 (1:0 — ​Лоренцо Інсіньє, 56 хв.; 2:0 — ​Пйотр Зеліньскі, 81 хв.; 3:0 — ​Дріс Мертенс, 83 хв.)

21 листопада. Неаполь (Італія). Стадіон «Сан–Паоло».

Аби гарантувати собі вихід в 1/8 Ліги чемпіонів за тур до закінчення групового раунду, «Шахтар» мав на виїзді здобути хоча б очко у матчі з лідером серії А — ​«Наполі». Тим паче, що в першому турі в Харкові «гірникам» вдалося навіть здолати італійців (перемога 2:1). Проте тоді неаполітанці могли собі «дозволити» віддати супернику три очка. Цього ж разу «не мали права» поступитися й одним.

Після пропущеного гола повинні були йти вперед та розкриватись. У «Наполі» з’явились вільні зони, якими суперник і скористався.

Тож завдання, відверто кажучи, перед підопічними Паулу Фонсеки стояло складне. Проте в першому таймі гості хлопчиками для биття не були, відповідаючи «Наполі» гострими випадами. Нічогенькі моменти були у Марлоса і Фреда. Та чи не найбільше — ​у Тайсона. Проте іспанський воротар італійців Пепе Рейна незмінно був «на місці». Хай там як, на перерву команди пішли за рахунку 0:0, який, у принципі, влаштовував якраз «Шахтаря».

А ось у другому таймі українсько–бразильська дружина Паулу Фонсеки, «розбавлена» аргентинцем Факундою Феррейрою, без варіантів поступилася грізному супернику.

«Гірники» пропустили аж тричі. А голи були на будь–який смак! Спочатку італієць Лоренцо Інсіньє змістився з лівого флангу ближче до центру, заввиграшки обійшовши Богдана Бутка і Фреда, і диво–ударом далеко з–поза меж карного майданчика поклав м’яч у дальню дев’ятку воріт Андрія П’ятова. Згодом поляк Пйотр Зеліньскі після ефектної «стіночки» з бельгійцем Дрісом Мертенсом подвоїв перевагу господарів поля. А за дві хвилини після того вже сам Дріс Мертенс головою на добиванні після подачі кутового остаточно «добив» гостей.

В іншому матчі групи «F» англійський «Манчестер Сіті» мінімально переміг нідерландський «Фейєноорд» — ​1:0. Єдиний гол у поєдинку забив Рахім Стерлінг
аж на 88–й хвилині.

Це означає, що «гірникам» неодмінно треба брати очки у матчі заключного туру з «Манчестер Сіті», який у п’яти вже зіграних матчах незмінно перемагав. Хіба англійці трохи розслабляться, вже гарантувавши собі не лише місце в 1/8, а й беззаперечне перше місце в групі. Або ж просто змерзнуть 6 грудня у Харкові.
Інший варіант — ​сподіватися на очкову втрату «Наполі» у Роттердамі. Щоправда, надії на це мало — ​«Фейєноорд» програв усі п’ять попередніх поєдинків.

За воротами
Паулу ФОНСЕКА, головний тренер «Шахтаря:

«Не таким мав би бути результат сьогодні. У першому таймі ми добре виглядали в обороні. Однак після пропущеного гола повинні були йти вперед та розкриватись. У «Наполі» з’явились вільні зони, якими суперник і скористався.
Шанси на вихід із групи? Вони такі ж, як і перед цим матчем. Треба заробити одне очко, на це є один матч. Вірю, що ми можемо вийти у плей–оф Ліги чемпіонів».