У Луцьку вручили нагороди УПА
Відзнаки отримали спадкоємці повстанців
Сьогодні в обласному центрі Волині вручали копії повстанських нагород. Координаційна рада з вшанування пам’яті нагороджених лицарів ОУН і УПА поставила собі за мету відновити повстанські нагороди та вручити їх нащадкам. На думку організаторів, це сприятиме популяризації борців за незалежність, меморіалізації та поширенню знань про ОУН-УПА.
Вручав нагороди нащадкам славних лицарів ОУН-УПА голова ОДА Володимир Гунчик. Він наголосив, що потрібно щодня додавати нові імена у шерег лицарів.
Першим аналог Золотого хреста бойової заслуги І класу передали племінниці Сергія Качинського (псевдо “Остап”) Надії Короткій.
Першим аналог Золотого хреста бойової заслуги І класу передали племінниці Сергія Качинського (псевдо “Остап”) Надії Короткій. Нагороди за своїх славних предків серед інших отримали Володимир Котік (племінник сотника УПА Тихона Зінчука на псевдо “Кубік”), Наталія Пушкар (племінниця начальника контррозвідки УПА-Північ Олекси Присяжнюка на псевдо “Мітла”), Лідія Климчук (дочка племінниці старшого булавного УПА, члена окружного проводу ОУН Ковельщини Олександр Степанюк на псевдо “Мефодій”).
Декілька нагород за рішенням родичів передали у Волинський краєзнавчий музей.
— У наказах про нагородження за 1944-1950 роки нагороджені названі за псевдами. Тому встановити їхні справжні імені нелегко, — зазначила представник проекту у Волинській області Леся Бондарук, яку відзначили ювілейною медаллю за багаторічну плідну роботу та особисті заслуги у вивченні українського визвольного руху. — Маємо зробите все можливе, щоб про повстанських героїв знали не лише родичі, але й усе суспільство.
Як розповів голова координаційної ради проекту нагородження лицарів УПА Микола Посівнич, завершитися проект має виданням двотомника з біографіями усіх лицарів УПА.
