Як тебе не здолали, Києве мій…

Сімінін втримав Мбокані, а ось Мораєса залишили самого з порожніми воротами.

Фото з сайту dynamo.kiev.ua.

«Верес» явно «досипав» у першому таймі — після перерви таки заграв

Українська Прем’єр–ліга. 23 тур. «Динамо» (Київ) — «Верес» (Рівне) — 1:0 (Жуніор Мораєс, 14 хв.)

11 березня 2018 року. Київ. Стадіон НСК «Олімпійський». 4756 глядачів. Головний суддя Костянтин Труханов (Харків).

«Верес»: Олександр Бандура, Сергій Сімінін, Володимир Адамюк, Сергій Борзенко, Микита Каменюка, Євген Морозенко (Павло Мягков, 62 хв.), Роман Карасюк, Денис Кожанов (Пепі, 67 хв.), Артур Западня (Владислав Приймак, 87 хв.), Руслан Степанюк, Станіслав Куліш. Головний тренер Юрій Свірков.

За два тижні до цієї зустрічі — 25 лютого — «Верес» сотворив у Львові чи не найбільшу сенсацію першої частини чемпіонату, перемігши «Динамо» з рахунком 3:1. Враховуючи, що в першому колі суперники зіграли внічию (0:0), рівняни лишалися єдиною командою, яку кияни у нинішній першості ще не перемагали.

У «Вереса» повернулися у стрій (відбувши одноматчеве відсторонення) Олександр Бандура та Сергій Сімінін. Натомість Олександр Хацкевич вдався до деяких кадрових ротацій явно «з прицілом» на поєдинок–відповідь з «Лаціо». Скажімо, увесь матч просидів на лаві запасних Віктор Циганков, без участі якого «Динамо» після зимової перерви ще не забивало.

Господарі очікувано активно розпочали поєдинок. Водночас їхні дії таки не скидалися на бажання забити «вже й багато». Хоча під завісу дев’ятої хвилини зустрічі коментатор поєдинку навіть закричав «Один — нуль!», не вірячи, що Олександр Бандура може виручити після «розстрілу» воріт Артемом Бєсєдіним з відстані кількох метрів. Проте голкіпер якимось дивом таки парирував м’яча!

А вже на 14–й хвилині стався епізод, який, як згодом з’ясувалося, й визначив долю усієї зустрічі.

Сергій Борзенко мав усі шанси бути першим на м’ячі, до якого також рвався той таки Бєсєдін. Проте захисник рівнян несподівано «виключився з гри», маючи надію на Олександра Бандуру, котрий вибігав із воріт на перехват. Та Бєсєдін на якусь мить таки випередив голкіпера й відпасував у підкаті на вільного Жуніора Мораєса, якому лишалося влучити в порожні ворота метрів з 13–14…

Пропустивши — і аж до самісінької перерви — «Верес» і близько не нагадував того «зубастого» колективу, який два тижні тому декласував «динамівців» у Львові. Підопічні Хацкевича «граючись» контролювали гру.

Натомість у другому таймі рівняни таки активізувалися — тож футбол став «веселішим». У гостей було кілька пристойних нагод зрівняти рахунок, проте зробити це не вдалося.

Після «триматчевої серії» «Динамо» і «Верес» мають по одній перемозі, а ось «різниця м’ячів» в очних поєдинках таки на користь рівнян — 3:2! Ще раз у нинішній першості суперники зустрінуться 21 квітня — цього разу знову на «Арені Львів».

А вже в неділю — 18 березня — «Верес» прийматиме у Львові луганську «Зорю» (початок зустрічі о 14.00).

Що ж до інших поєдинків 23–го туру, то найбільшу увагу привернула чергова впевнена звитяга «Шахтаря» — цього разу над «Ворсклою». Чотири перемоги «гірників» у чотирьох «постзимових» турах із загальним рахунком 16:0. Вражає!

Ну а Факундо Феррейра доводить свій бомбардирський доробок у першості до

19 го­лів. Кажуть, що Генріху Мхітаряну — рекордсменові чемпіонатів України за кількістю голів в одному сезоні — нині в Лондоні геть не спиться. До його — здавалося б, «вічного» — показника у 25 голів уже й не так далеко… Особливо з огляду на те, що попереду ще дев’ять турів, а Феррейра у чотирьох «весняних» поєдинках уже «вистрелив» трьома «дублями»! Але, на жаль, аргентинець такий герой лише в нашому чемпіонаті, а не на євроарені.

За воротами

Юрій СВІРКОВ, головний тренер «Вереса»:

«Ми дещо іншої гри очікували від «Динамо». Вони дуже монотонно розпочали матч. Можна сказати, «приспали» нас.

Другий тайм довів, що ми були готові грати агресивно, пресингувати суперника, діяти на зовсім інших швидкостях. На жаль, свою гру ми продемонстрували лише після перерви…»

Усі результати 23–го туру: «Ворскла» — «Шахтар» — 0:3; «Зірка» — «Сталь» — 1:2; ФК «Олександрія» — «Чорноморець» — 0:0; «Карпати» — «Олімпік» — 0:3; ФК «Маріуполь» — «Зоря» — 0:0; «Динамо» — «Верес» — 1:0.

6 «Сталь» 23 4 6 13 17–33 18

Гонку бомбардирів упевнено очолює Факундо Феррейра («Шахтар») — 19 голів (1 — з пенальті).