Рівненщина – без потягів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.20 € 29.26
Рівненщина – без потягів

Волинь-нова

Рівненщина – без потягів

«Укрзалізниця» скорочує кількість поїздів, які курсують територією області. Через брак вагонів та, як нарікають, низьку рентабельність рейсів. Купити квиток на деякі напрямки стає все складніше

Нещодавно залізнична станція «Здолбунів» отримала повідомлення, що з 2 серпня до них не заїздитиме потяг Ужгород — Лисичанськ, який з’єднує Рівненщину з Луганською областю, з одного боку, та Закарпаттям — з іншого. Окрім того, поїзд проходить через Харків та Суми.

Рівненська обласна рада проголосувала за звернення до «Укрзалізниці» та Міністерства інфраструктури з вимогою, щоб зупинка у Здолбунові була збережена. Бо хоч потяг і надалі зупинятиметься у Дубні та Радивилові, мешканцям Рівного буде незручно туди діставатися, а заїзд до Здолбунова, зазначили депутати, суттєво не впливає на час потяга у дорозі (загалом 32 години).

Ймовірність, що «Укрзалізниця» дослухається до обласних депутатів, — невисока.

Ймовірність, що «Укрзалізниця» дослухається до обранців громади, — невисока. Компанія вже ігнорувала запит Рівненської обласної ради, коли та кілька місяців тому просила, щоб у Дубні зупинявся потяг Київ–Перемишль. Попри ймовірно немалу кількість пасажирів, які б обирали залізничне сполучення як альтернативу автобусному і годинним чергам на кордоні, «Укрзалізниця» наголошує, що робити зупинку у райцентрі недоцільно.

Варто зауважити, що відтепер рідше курсує до Львова і швидкісна електричка «Полісся». Два рейси на день збережено лише по четвергах та п’ятницях. Квитків до курортної Одеси з Рівного на найближчі тижні неможливо придбати взагалі. Окрім того, Рівненщина не має прямого залізничного сполучення із більшістю обласних центрів Західної України.

Левко ЗАБРІДНИЙ.