13-річний хлопчик терміново потребує пересадки кісткового мозку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 24.52 € 27.20
13-річний хлопчик терміново потребує пересадки кісткового мозку

Відвідавши якось Луцький зоопарк, Андрійко сфотографувався зі скульптурою ротвелера, яка йому сподобалась.

Фото із домашнього архіву родини НЕСТЕРУКІВ.

13-річний хлопчик терміново потребує пересадки кісткового мозку

Із самого народження життєва стежина Андрійка Нестерука із Погулянки Любешівського району є непростою, адже через вроджену ваду слуху він не чує звуків навколишнього світу. А тепер додалася ще одна тяжка недуга

Незважаючи на інвалідність, він радіє життю і росте допитливим. Пізнавати світ Андрійкові допомагали батьки та старші брат із сестричкою, котрі його найбільше підтримують. До четвертого класу хлопчик навчався в Погулянківській школі, а наступні три роки провів у Володимир-Волинській спеціальній школі-інтернаті для глухих.
Сестра Мар’яна може бути донором для Андрійка. Це певною мірою здешевлює операцію, адже не доведеться платити ще й за нього. 
А цього літа доля приготувала дитині ще один гіркий «подарунок». «Я була на лікуванні в Мінську, адже теж хворію. Зателефонувала донька Мар’яна, котра стала Андрійкові другою мамою через мою відсутність, і сказала, що в нього висока температура. Як виявилося, це був сигнал про нову непрохану гостю – страшну хворобу. З того часу ми оббиваємо пороги лікарняних установ у Любешові, Луцьку, Києві. З вуст лікарів Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» у відділенні хіміотерапії онкогематологічних захворювань почули діагноз: «Мієлодиспластичний синдром. Рефрактерна цитопенія з мультилінійною дисплазією. Потрібна галогенна трансплантація кісткового мозку від сумісного донора», — ​розповіла мама Андрійка Ніна Нестерук, у медичній картці якої містяться записи про чотири онкологічні операції та сімнадцять пройдених хіміотерапій.
Жінка також додала, що після встановленння діагнозу було озвучено, що єдиний шлях до одужання — ​пересадка кісткового мозку. Рідні Андрійка здавали аналіз на сумісництво донора. У результаті з’ясувалося, що сестра Мар’яна може ним бути (це певною мірою здешевлює операцію, адже не доведеться платити ще й за донора). Далі ж розпочався пошук медичних установ, де хлопчика зможуть прооперувати. Таких закладів є немало, однак ціни в них — ​космічні. Зокрема, в Мінську операція коштує 130 тисяч доларів, в Італії — ​ще дорожче. Лише в Туреччині знайшли клініку, де пересадку кісткового мозку готові зробити орієнтовно за 65 тисяч доларів. Крім того, батьків Андрійка запевнили, що авіапереліт та харчування будуть безкоштовними.
Сім’ї Нестеруків таку суму самотужки зібрати нереально. А час не чекає… Тож рідні тринадцятирічного Андрійка з величезною надією на людське милосердя звертаються до всіх небайдужих із проханням допомогти коштами.
Андрійко Нестерук навчається у Луцькій школі № 15 на індивідуальній формі, живе разом із старшою сестрою, адже декілька разів на тиждень мусить здавати аналізи. Понад усе на світі дитина мріє стати здоровою. Тож не будьмо байдужими до чужого горя, допоможімо хлопчику подолати недугу! Кожна гривня — ​це маленький крок до його одужання. 
До речі, старша сестра Мар’яна, яка свого часу заради брата обрала спеціальність сурдоперекладача, сказала у телефонній розмові:
— Коли ми були в «Охматдиті», то лікарі висловлювали побоювання з приводу того, що навряд чи хтось з рідні, за результатами аналізів, підійде як донор для Андрійка. Але я підійшла. І вже тоді відчувала, що його зможуть порятувати. Це відчуття мене не підвело.
Реквізити для безготівкового поповнення платіжних карток індивідуальних клієнтів у гривні:
Одержувач — ​Приватбанк
Назва банку — ​Приватбанк
Номер рахунку — ​29244825509100 
МФО — ​305299 ОКПО — ​14360570 
У призначенні платежу необхідно вказати: для поповнення на картку № 5168757376661296 
Отримувач — ​Нестерук Ніна Петрівна, ІПН 2725109267.
Мирослава СТРУК