Бойко навіть і не рипнувся після удару екс-шахтарівця Вілліана.

Фото afp.com.

Лондон не взяли — то хоч у Києві тим «англійцям» навішайте!

Принаймні тренер-оптиміст у динамівців є: на «Стемфорд Бридж» Олександр Хацкевич побачив у виконанні своїх підопічних футбол європейського рівня

Ліга Європи 2018/2019. 1/8 фіналу. 1 матч. «Челсі» (Лондон, Англія) — «Динамо» (Київ, Україна) — 3:0 (1:0 – Педро Родрігес, 17 хв.; 2:0 – Вілліан, 65 хв.; 3:0 – Каллум Хадсон–Одої, 90 хв.)

7 березня. Лондон. Стадіон «Стемфорд Бридж». Головний суддя Славко Вінчич (Словенія).

Перед цим поєдинком букмекери віддавали беззаперечну перевагу «Челсі». Воно й зрозуміло: попри те, що лондонський клуб нині неабияк лихоманить, за іменитістю виконавців кияни однозначно поступаються супернику.

Експерти навіть підрахували: сумарна трансферна вартість гравців «Челсі» нині становить 886 мільйонів євро, тоді як динамівці усі разом «тягнуть» лише на 83 мільйони. Тобто різниця у понад 10 разів!

Хай там як, у футбол грають не гроші, а конкретні люди. І в кожній команді їх по 11.

До речі, серед 11 гравців, яких Олександр Хацкевич випустив у «старті», було відразу 10 українців!

Натомість у стартовому складі суперника все було з точністю до навпаки: десять легіонерів і один–єдиний англієць Росс Барклі.

Трансляція сьогоднішнього матчу «Динамо» (Україна) — «Челсі» (Англія) о 19.55 на телеканалі «Футбол-1».

Звісно, усім нам хотілося вірити в диво! Проте його не сталося. Вже на 17-й хвилині гості пропустили доволі прикрий м’яч. Француз Олів’є Жиру п’яткою та ще й поміж ніг Артема Шабанова віддав на іспанця Педро Родрігеса. А той у свою чергу в один дотик поцілив у ворота з близької відстані поміж ніг Денисові Бойку. І що тут скажеш: у діючого чемпіона світу Жиру 85 ігор за збірну Франції, у Родрігеса — 65 матчів за збірну Іспанії…

До речі, ще до перерви іспанський форвард міг робити не лише дубль, а й хет–трик — проте Денис Бойко героїчно рятував свою команду.

Також варто зазначити, що словенський арбітр Славко Вінчич ще до перерви не наважився призначити пенальті у ворота «Челсі» після гри рукою іспанського захисника Маркоса Алонсо. Епізод був дуже динамічним, проте на повторах добре видно — «рука» таки була!

Ну а в другому таймі киян засмутив добре відомий в Україні екс–гравець донецького «Шахтаря» Вілліан. Бразильцеві вдався справді класний удар зі штрафного — неначе рукою поклав круглого в наші ворота! До речі, це вже вдруге цей латиноамериканець засмучує киян у Лондоні. У матчі групового турніру Ліги чемпіонів 2015/2016 саме Вілліан «вкрав нічию» у динамівців, так само забивши зі штрафного тоді ще Олександрові Шовковському на завершальному відтинку зустрічі.

Цього ж разу «пенсіонери» під завершення зустрічі дозволили собі дещо розслабитися. У динамівців навіть почали з’являтися перспективні напівмоменти. На жаль, скористатися ними не вдалося.

А не забивши, кияни від­разу пропустили й третій. Виїзні 0:3 – і відверто примарні шанси «Динамо» на реванш 14 березня у Києві (трансляція сьогоднішнього матчу о 19.55 на телеканалі «Футбол-1»). Хоча квитки на нього вже давно розкуплені — тож вболівальники вимагатимуть від своєї команди якщо вже не виходу в чвертьфінал (спробуємо бути реалістами і не дуритимемо самі себе), то хоча б сміливішої гри і без програшу.

Дивимося огляд матчу:

За воротами

Олександр ХАЦКЕВИЧ, головний тренер «Динамо» (Київ):

«Клас і якість — це все про нашого сьогоднішнього суперника. Тож хвилювання також вплинуло на результат, адже ми зробили кілька необачних помилок.

Але схожі проблеми були не тільки у нас. Чимало команд не можуть закріпитися на половині поля «Челсі». У «Тоттенхема» теж були з цим труднощі.

Ми хотіли пресингувати високо у другому таймі і тримати їх подалі від наших воріт. У суперника після перерви було набагато менше шансів забити, а обидва голи стали наслідком індивідуальної майстерності гравців «Челсі».

Розуміли, що було ризиковано грати так, як ми це робили у другій половині. І, можливо, третій гол був зайвим, але нам вдалося показати футбол європейського рівня. Три м’ячі відіграти важко, але будемо боротися до кінця».

Результати 21 туру Чемпіонату України з футболу в УПЛ: ФК «Маріуполь» — «Чорноморець» — 0:0; «Ворскла» — «Десна» — 0:0; ФК «Львів» — «Зоря» — 0:0; «Динамо» — «Арсенал–Київ» — 4:0; «Шахтар» — «Карпати» — 5:0; ФК «Олександрія» — «Олімпік» — 1:1.