Як запобігти «котячому лишаєві». Секрети здоров'я - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.05 € 34.01
Як запобігти «котячому лишаєві». Секрети здоров'я

Підозріла пляма на шкірі – привід звернутися до лікаря-дерматолога, самолікування може ускладнити ситуацію.

Фото hnb.com.ua.

Як запобігти «котячому лишаєві». Секрети здоров'я

Ідеться про мікроспорію — доволі поширене заразне грибкове захворювання, при якому вражаються шкіра і волосся. Збудником його є грибки-паразити мікроскопічних розмірів

Дуже часто від цієї недуги страждають діти дошкільного і молодшого шкільного віку, але нерідко виявляємо її й у дорослих. Зараження переважно відбувається від котів чи собак при прямому контакті або через предмети, забруднені шерстю хворої тварини. Ну а далі джерелом поширення інфекції стає потерпілий, особливо якщо в сім’ї користуються спільними рушниками, гребінцем чи іншими побутовими речами.

Як запобігти «котячому лишаєві»? Так називають цю хворобу в народі не випадково. Діти мають звичку брати на руки, гладити бездомних кошенят, цуценят. Можна заразитися і від домашнього улюбленця. Тому зверніть увагу: у хворих на мікроспорію тварин вражені ділянки вкриті лусочками, кірочками, шерсть обламана, просвічується шкіра синюшно–рожевого кольору з набряком. Типова локалізація «вогнищ» у чотирилапих — шия, голова (навколо вух, очей, носа), ділянка хвоста.

Діти мають звичку брати на руки, гладити бездомних кошенят, цуценят. Можна заразитися і від домашнього улюбленця.

Після зараження проходить в середньому 6 – 12 днів, перш ніж з’являються помітні ознаки захворювання. Спочатку на шкірі утворюються невеликі плями, з часом їхня кількість збільшується. Вражена ділянка стає червоно–рожевою з нашаруванням сіруватих азбестоподібних лусок. У межах «вогнища» на голові волосся обламується, випадає. На шкірі грудей, обличчя, кінцівок можна помітити обрамлені червоним плями, на яких видніються маленькі пухирці. Хвороба супроводжується свербінням. Часто висипання може мати кільцеподібну форму, при злитті виникають фігурні контури.

Батьки повинні знати, що мікроспорія — гостре паразитарне захворювання, з яким потрібно звертатися до лікаря! Після необхідних діагностичних заходів спеціаліст підбере для хворого ефективні і безпечні препарати. Важливо також правильно дбати про гігієну шкіри, щодня міняти постільну і спідню білизну, частіше проводити вологе прибирання приміщення, ретельно дезінфікувати гребінці, інші предмети догляду.

Ірина ТЕНДЮК,
лікар-дерматовенеролог.