
У важкий для України час Павло вистояв.
Навіть тим, хто не боїться куль, потрібна наша підтримка
14 жовтня разом із Покровою, святом українського козацтва, ми відзначаємо День захисника України. Його встановлено у розпал російської агресії на Сході держави. Тож завтра маємо вклонитися нашим захисникам, подякувати за мужність
І особливо тим, хто у 2014 році ціною власного життя та здоров’я спинив ворога й донині стримує його, береже наш мир і спокій. Таким, як повний кавалер ордена «За мужність» (став ним у 26 літ), Народний Герой України, капітан Збройних сил, кіборг Павло Чайка з Рожища. Із початку війни він встиг пройти фактично всі гарячі точки російсько-українського протистояння.
Павло Чайка пережив бої під Зеленопіллям, у Донецькому аеропорту і на Дебальцівському плацдармі. Після другого поранення у вересні 2016 року Павло отримав призначення на нове місце служби – управління контролю та якості Міноборони.
Командир взводу 79-ї аеромобільної бригади із позивним Сігл був одним із поранених десантників під Червоним Лиманом. Пережив бої під Зеленопіллям, у Донецькому аеропорту і на Дебальцівському плацдармі. Після другого поранення у вересні 2016 року Павло отримав призначення на нове місце служби – управління контролю та якості Міноборони.
Хотілося б, щоб свою вдячність і повагу до наших захисників засвідчила і влада. Не пафосними промовами чи показовими візитами у гарячі точки, а реальною підтримкою. Адже навіть сильним і мужнім, котрі не бояться куль, важливо відчувати плече держави.
Євгенія СОМОВА.
Живе в Ізраїлі. А душею — з Україною
Газета «Волинь» уже писала про вагому просвітницько-духовну діяльність в Ізраїлі нашої землячки, уродженки селища Жовтневе (тепер Благодатне) міста Нововолинська Валентини Чайковської
Пані Валентина входить до правління Всеізраїльського об’єднання вихідців з України, є членом Спілки письменників Ізраїлю та редколегії міжнародного часопису «Відлуння», що друкується українською мовою, з-під її пера вийшло 15 поетичних збірок. До речі, під час минулорічного візиту Петра і Марини Порошенків до Ізраїлю Валентина Чайковська подарувала їм свою книгу «На крилі таїни» і диск із дитячими піснями, створеними спільно з композитором Анною Олєйніковою. А ще раніше — «Абетку», яку вручила Петрові Порошенку при зустрічі в Єрусалимі.
Нещодавно творчий доробок поетеси поповнився новою книгою. У видавництві «MEDIAL» (Ізраїль) вийшла з друку збірка віршів українською мовою «Закодована суть».
До слова, пані Валентина підтримує тісні контакти з волинянами. Під час поїздок в Україну зустрічається з ними, згодом пише зворушливі враження від спілкування. Вона також є палким прихильником газети «Волинь», примірники якої зберігає і в далекому ізраїльському містечку Рішон–ле–Ціон.
Алла ЛІСОВА.
«Дощ і мряку осінь під полою носить»
14 жовтня православні християни відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Цього дня наші пращури визначали, якою буде зима: якщо вітер зі сходу чи півночі – холодною, з півдня – теплою, із заходу – сніжною, а коли мінливий, то слід очікувати перепадів температури
За прогнозами чергового синоптика Волинського обласного гідрометцентру Алли Адамської, 14 жовтня вдень буде хмарно з проясненнями, без істотних опадів. Вітер південний, 7–12 метрів за секунду, подекуди пориви до 15–20 метрів за секунду. Температура повітря вночі по області 5–10 градусів тепла, вдень – 10–15 вище нуля. За багаторічними спостереженнями, найтепліше цього дня було 1993-го – плюс 24 градуси, найхолодніше – 1992-го – мінус 5 градусів.
15-го – мінлива хмарність без істотних опадів. Вітер західний, 5–10 метрів за секунду. Вночі температура повітря становитиме 4–9 градусів тепла, вдень – від 13 до 18 вище нуля.
У Рівному 14 жовтня впродовж дня буде хмарно, без опадів. Вітер – змінний. Повітря вдень прогріється до 12 градусів тепла. 15-го – ясно, без опадів. Удень до плюс 17 градусів.
Нагадаємо, як створити куточок французького провансу у себе вдома – поради експертки з Любешівщини.
