Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
«Золото» «Поліської регати» – ​в команди з міста Дніпро (Фото)

Гості з Дніпра, які вибороли на «Поліській регаті – 2021» першість.

Фото із сайту НПП «Прип’ять – Стохід».

Після дворічної перерви, пов’язаної з пандемією коронавірусу, на Любешівщину повернувся Міжнародний фестиваль екстремального водного туризму

10–11 липня на території Національного природного парку «Прип’ять-Стохід» відбулися змагання на байдарках-двійках на довгі дистанції. Їх організатори — ​згаданий природоохоронний об’єкт, а також Любешівська територіальна громада. За інформацією на фейсбук-сторінці НПП «Прип’ять — ​Стохід», 12 команд із різних куточків України стали учасниками «Поліської регати 2021» та пройшли десятки кілометрів маршрутом річками Стохід і Прип’ять. Стартували вони із Любешова і впродовж двох днів мандрували Поліською Амазонією. А фінішували на озері Люб’язь.

Переможців змагань нагороджує директор НП парку «Прип’ять-Стохід»  Олександр Сащук.
Переможців змагань нагороджує директор НП парку «Прип’ять-Стохід» Олександр Сащук.

Цьогоріч найкращий результат показали гості із Дніпра — ​команда «TravelKayak-NUTREND»: Віктор Закора й Олександр Дзюба дистанцію подолали за 4.31.16 години. Другою (5.05.03 години) прийшла до мети команда «Шалені весла» з Любешова, в якій виступали Леонід Фесік та Костянтин Веремчук. Третє місце виборола «Прип’ять», теж із Любешова: результат Сергія Литвинчука і Анатолія Хрупчика — ​5.20.58 години. Організатори подякували переможцям та всім учасникам фестивалю.

На березі озера Люб’язь, де команди фінішували, відбувся ще й фестиваль фольклору «Співає Полісся», а також спортивні дійства.

Ось як відгукується на фейсбук-сторінці про дводенні змагання, зокрема про особливості Поліської Амазонії, учасник «TravelKayak-NUTREND» із Дніпра Віктор Закора: «Дуже дивовижна річка, з купою русел та приток. І, здавалося б, місцеві повинні були знати, де і як краще пройти, але, навпаки, ми долали дистанцію дуже чітко, а всі інші десь блукали. У результаті ми «закинули» другому місцю десь 27 хвилин».

Стартували вони із Любешова і впродовж двох днів мандрували Поліською Амазонією. А фінішували на озері Люб’язь.

Гостеві з Дніпра запам’ятаються комарі й оводи, які намагалися «попити кровушки», і справжній ярмарок на фініші з атракціонами, їжею, напоями, піснями і танцями… Але найбільш його вразила сама атмосфера фестивалю. І він дякує організаторам за чудове змагання. А ще подяка від нього — ​Василю Корцю та Олі Дарчич-Корець (подружжя з Любешова теж брало участь у сплаві на байдарках і має п’яте місце) за ночівлю та душевну компанію…