Курси НБУ $ 41.51 € 46.99

ВОСЬМИЙ МІСЯЦЬ

Цей період життя малюка можна назвати часом підвищеної цікавості. Дитиною керують не тільки задані природою інстинкти, а й вміння узагальнювати все попередньо вивчене...

Цей період життя малюка можна назвати часом підвищеної цікавості. Дитиною керують не тільки задані природою інстинкти, а й вміння узагальнювати все попередньо вивчене.

ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК

Вага малюка збільшується приблизно на півкілограма, ріст – на 1-2 сантиметри. З місяця в місяць темпи росту дитини вповільнюються, хоча треба пам’ятати про індивідуальні правила росту малюка.
Більшу частину дня в цьому віці малюк захоче вивчати все нове і цікаве. На жаль, природа не подарувала йому уродженого усвідомлення безпеки, тому родинним правилом на цьому етапі життя малюка має стати – «маля вивчає, а ми застерігаємо». Все, до чого малюк зможе дотягнутися, пересувається, відкривається, випробовується на зуб. Діти часто люблять крутитися біля дверей. Для них це ще одне нове відкриття: двері, виявляється, можуть рухатись, а стіни, стіл – ні. Тож двері потрібно відчиняти дуже обережно, аби не поранити малюка. У цьому віці, як правило, малята набувають найбільшого досвіду в швидкісному плазуванні. Під час активного плазування змінюватиметься і м’язовий апарат дитини, а саме ті м’язи, які згодом будуть потрібні для формування навичок стояння і ходи. Але час повноцінного стояння настане лише в 9-10 місяців.
Дитина в цьому віці вже впевнено сидить, але піднятися самотужки з положення лежачи їй не вдається. Вона може перекинутися. Для страховки батьки воліють купувати «манеж», в якому можуть спокійно залишати маля, але половина дітей не любить гратися в «манежі». Це обмежує їх активний простір. Улюбленою грою з мамою стає кидання предмета. Дитині стає цікаво, а що ж буде з цим предметом, якщо його жбурнути на підлогу? І якщо мама включається у гру, піднімаючи річ, насолода малюка досягає найбільшого свого вираження.

ХАРЧУВАННЯ, СОН, МОВА
Якщо ви годуєте грудьми, настав час для введення третього пригодовування. Це – м’ясне пюре. З 10 місяців воно замінюється фрикадельками, а з 12 – паровою котлеткою.
У віці восьми місяців діти, як правило, сплять двічі на день. Тривалість нічного сну 10-12 годин. Іноді батьки скаржаться, що їхня дитина має звичку пробуджуватись опівночі або о 3-4 годині ночі для гри. Не потрібно силоміць її вкладати знову спати, але й не варто приєднуватись до гри. Краще спокійною розмовою або ж колисковою повернути маля до ліжечка.
Настав час вимовити свої перші слова. Звичайно, ними стають найпростіші двоскладові звуки «мама», «тата, «баба». Дитя добре наслідує почуті сторонні звуки, гарно емоційно забарвлює свою мову. Хвилюється при появі незнайомих людей і заспокоюється в колі рідних. Постійно вимагає уваги. Може «примусити» батьків подати саме ту іграшку. Посміхається і намагається поцілувати своє відображення в дзеркалі.
Telegram Channel