Курси НБУ $ 41.51 € 46.99

ЯКЩО МАМА ЗАХВОРІЛА

Підхопити гостре респіраторне захворювання або й грип мамі дуже легко. Але що ж робити, коли хвороба атакує, а маля перебуває на грудному вигодовуванні? Як лікуватися, щоб не нашкодити маляті і не заразити його вірусом?..

Підхопити гостре респіраторне захворювання або й грип мамі дуже легко. Але що ж робити, коли хвороба атакує, а маля перебуває на грудному вигодовуванні? Як лікуватися, щоб не нашкодити маляті і не заразити його вірусом?

Найперше, лікарі радять ні в якому випадку не панікувати, а відразу розпочинати лікування. На щастя, у наш час є безпечні ліки. І ще: не потрібно припиняти годувати маля грудьми! Материнське молоко — найкращі ліки, які можуть захистити малюка від вірусів. Під час хвороби організм мами починає боротися з вірусами і автоматично виробляє антитіла. Їх кількість збільшується вдвічі і в молоці, а, відповідно, і в організмі малюка. Якщо припинити грудне вигодовування, дитина залишиться без імунної підтримки і тоді ймовірність захворіти підвищується. Крім того, хвилювання через припинення годування грудьми під час хвороби не потрібні ні хворій мамі, ні маляті. Раптове припинення грудного вигодовування викликає застій молока і може перерости у мастит.
Але під час хвороби необхідно дотримуватись певних правил спілкування з малюком. Вірусні інфекції найчастіше передаються повітряно-крапельним шляхом. Тому мама повинна одягати спеціальну маску щоразу під час годування маляти і кожного разу, коли підходить до нього. Варто знати, що найбільше віруси концентруються у повітрі, яке людина видихає. Під час хвороби мамі потрібно частіше мити руки і відмовитись від цілування дитини. Добре, коли на час хвороби хтось із родичів може доглядати за малюком, щоб хвора мама контактувала з ним якомога менше.
Звичайна застуда чи нежить, як правило, не потребують використання якихось лікарських засобів. Достатньо кілька днів полежати під ковдрою, попити теплий липовий чай і зробити кілька інгаляцій із сіллю і лікарськими травами. Але в деяких важких випадках лікар може призначити протизапальні, знеболювальні препарати і навіть антибіотики. Що ж робити мамі, яка годує? Завжди консультуватись з лікарем-педіатром. Уточняти допустимі дози і терміни прийому кожного лікарського препарату. Потрібно шукати альтернативу антибіотикам. Лікар повинен знати, що мама годує маля грудьми, тоді він може запропонувати фітопрепарати або гомеопатію.
При кашлі, нежитю, неприємних відчуттях в горлі можна заварити звіробій і промити ним носові пазухи. Повторювати процедуру потрібно через дві години. Промивання носа можна чергувати з полосканням горла тим самим відваром. Замість звіробою можна використовувати ромашку, календулу.
Ніс закапувати можна розчином хлорофіліпту. Витяжка з евкаліпта, яка входить до його складу, — природний антибіотик.
Для полоскання підходить розчин морської солі (1 столова ложка солі на склянку води).
Не треба забувати і про випробуваний народний засіб від застуди — малину.
Telegram Channel