Курси НБУ $ 36.46 € 39.66
«Сьогодні померли два собаки, бабуся Галя й улюблене місто Маріуполь...»

«Цей щоденник, як послання до Бога, уособлює не тільки біль, він уособлює відвагу цілого покоління дітей, які сьогодні переживають війну проти України».

Фото із сайту obozrevatel.com.

«Сьогодні померли два собаки, бабуся Галя й улюблене місто Маріуполь...»

Відома українська співачка Тіна Кароль зустрілась у Ватикані з Папою Римським Франциском. Під час аудієнції, яка проходила у Сикстинській капелі, Тіна Кароль передала понтифіку оригінал щоденника 9-річного Єгора, який він вів у бомбосховищі Маріуполя

Єгор протягом місяця змушений був ховатися у підвалі свого будинку під час окупації Маріуполя росіянами. Хлопчик описував своє життя у «суцільній темряві», писав про свою рану на спині, поранення матері та сестри. Він малював картинки людей зі зброєю, людей, що лежать на вулицях, зруйновані будинки, вибухи, танки.

«Я передала Його Святості Папі Франциску оригінал щоденника українського хлопчика Єгора, в якому немає дитячих мрій, бо мрія вижити, про яку він пише, не може вважатися дитячою. Щемливі рядки, де Єгор нотує, що в нього «сьогодні померли два собаки, бабуся Галя й улюблене місто Маріуполь», – паралізують своєю трагічністю. Єгор молився, якщо його сім’ї доведеться померти, то хай разом із ним, щоб він не залишився сам. Те, що щоденник Єгора відтепер у Ватикані, – це винятковий момент істини. Цей щоденник, як послання до Бога, уособлює не тільки біль – він уособлює відвагу цілого покоління дітей, які сьогодні переживають війну проти України», – сказала Тіна Кароль.

У щоденнику Єгора немає дитячих мрій, бо мрія вижити, про яку він пише, не може вважатися дитячою.

Як відомо, співачка неодноразово цитувала рядки зі щоденника Єгора прямо зі сцени під час своїх благодійних концертів на підтримку України. Дізнавшись згодом, що Єгор та його мати із сестрою живі і їм вдалося врятуватися, співачка віднайшла родину й подарувала їм квартиру на Заході України.

Читайте також: «Комік «Віталька» б’ється на фронті з рашистами».

Telegram Channel