Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
Андрій Шевченко, який вивозив розстріляних із Майдану, отримав посаду у Світовому конгресі українців

«Війна зачепила кожне українське серце – незалежно від того, де воно б’ється», – каже Андрій Шевченко.

Фото із сайту glavcom.ua.

Андрій Шевченко, який вивозив розстріляних із Майдану, отримав посаду у Світовому конгресі українців

Відомий в Україні журналіст, громадський активіст, політик і дипломат до вересня 2023 року працював заступником міністра оборони, координуючи роботу МОУ у питаннях воєнної дипломатії, НАТО, ЄС та міжнародної військової допомоги

Президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Ґрод оголосив про призначення Андрія Шевченка (на фото) головою Місії СКУ в Україні – з метою посилення співпраці всесвітньої української громади з українською владою, Збройними силами України, міжнародними партнерами, а також із якнайширшим українським суспільством.

«На XII Конгресі СКУ ми визначили стратегічні пріоритети нашої діяльності. Це – наближення Перемоги, відбудова України та розбудова сильного українського світу. Ми продовжуємо розвивати наші глобальні ініціативи Unite with Ukraine та Energize Ukraine, які покликані допомогти у найважчі часи війни українським захисникам та громадянам України. Наразі Світовий конґрес українців зосереджує свій фокус на політичну адвокацію та створення коаліцій в урядах країн проживання, аби посилити український голос та вплив у світі. Підвищення ефективності адвокації СКУ, зв’язків з урядами та тісна співпраця з українською владою – саме ці виклики стоятимуть перед новопризначеним головою Місії СКУ в Україні», – наголосив Павло Ґрод.

«Сьогодні ми бачимо нові виклики, які дедалі гостріше стоять перед Україною та українцями, – складніший глобальний контекст, російські спроби розхитати міжнародну коаліцію на підтримку України, нагальні військові потреби українських Сил оборони. СКУ буде в авангарді підтримки України як на міжнародній арені, так і в захисті та відбудові України», – резюмував президент СКУ.

Андрій Шевченко відомий в Україні як журналіст, громадський активіст, політик і дипломат. До вересня 2023 року він працював заступником міністра оборони, координуючи роботу МОУ у питаннях воєнної дипломатії, НАТО, ЄС та міжнародної військової допомоги. Раніше був послом України в Канаді та народним депутатом України.

Активний учасник Революції гідності. Ось як описала подвиг Андрія Шевченка журналістка Соня Кошкіна у своїй книзі «Майдан. Нерозказана історія»:

«Коли я добіг до Майдану, там уже були десятки вбитих, – продовжує розповідь Шевченко. – Люди повели мене від сцени до готелю «Козацький»: туди почали зносити тіла, і потрібно було терміново щось робити з ними. Я зв’язався з Макеєнком (Володимир Макеєнко – на той час голова Київської міськдержадміністрації. – Ред.) – домовилися, що вбитих буде забирати в морг «швидка» допомога в обхід процедури (за правилами, смерть повинна оформляти міліція. – С. К.). Біля «Козацького» накопичилося одинадцять тіл. Прийшов священик, почалося відспівування, навколо зібралися люди. А снайпери продовжували працювати: десь у цей час зовсім поруч у шию поранили медсестру (Олесю Жуковську. – С. К.). Я зрозумів, що всі ми є відмінною мішенню і якщо терміново щось не зробити, трупів буде ще більше. Вибігши на Михайлівську, я перехопив перший-ліпший бус, повантажили туди тіла вбитих і повіз їх до Михайлівського собору...».

«Війна зачепила кожне українське серце – незалежно від того, де воно б’ється, – каже нині Андрій Шевченко. – СКУ робить колосальну роботу на підтримку української справи. Для мене буде великою честю долучитися і допомогти, щоб українська громада – і в Україні, і поза нею – разом працювала на Перемогу», – підсумував голова Місії СКУ в Україні.

Андрія Шевченка підтримуватиме сильна команда професіоналів у Києві, зокрема Сергій Касянчук, директор Місії СКУ в Україні з 2014 року, Оля Федюк, директор з комунікацій, Тиміш Мартиненко, старший політичний радник, Оля Доманська, координатор з комунікацій, та Марія Баланович, організаційний координатор. Місія СКУ в Україні також підтримуватиме важливу роботу ключових проєктів СКУ, а саме ініціативу Unite with Ukraine на чолі з її директором Андрієм Потічним та платформу Energize Ukraine, яку очолює директор Ярема Ковалів.

До слова:

22 жовтня XII Конгрес СКУ обрав нове керівництво організації на чолі з Президентом Павлом Ґродом (на фото). Понад 55 років Світовий конгрес українців представляє інтереси понад 20 мільйонів українців, які проживають за межами України у 70 країнах світу.

Павло Ґрод: «Ми маємо ще одну Україну  по той бік планети».
Павло Ґрод: «Ми маємо ще одну Україну по той бік планети».

Надія КАРБУНАР.

Читайте також: «Як український посол у Канаді вивозив розстріляних із Майдану».

Telegram Channel