Курси НБУ $ 38.16 € 41.26
Волинянину першому в Україні зробили операцію на серці за допомогою робота

44-річний пацієнт Сергій Шаріков нарешті усміхається. А до операції мав настільки пекучий біль і задишку, що не міг піднятися на третій поверх.

Фото пресслужби Першого медоб’єднання Львова.

Волинянину першому в Україні зробили операцію на серці за допомогою робота

Виконали унікальне втручання кардіохірурги. Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова

За допомогою робота Da Vinci вони врятували життя чоловіка із передінфарктним станом і таким чином започаткували новий етап у розвитку української кардіохірургії – роботизований.

Як повідомили в Першому медоб’єднанні Львова, пацієнт – 44-річний Сергій Шаріков із Волині. Торік у чоловіка з’явилась задишка та пекучий біль у ділянці серця. Він звернувся по допомогу до лікарів. Ті виявили у Сергія стенокардію, що виникла внаслідок порушення кровопостачання міокарда, та призначили медикаментозне лікування. Воно подіяло, і на якийсь час симптоми зникли. Але за кілька місяців консервативне лікування вже не допомагало.

На момент звернення одна з головних артерій у серці Сергія була звужена аж на 80%. Відповідно кровопостачання цією судиною було вже майже відсутнє. Такий стан лікарі називають передінфарктним. 

Ось що розповідає Сергій про свій тодішній стан: «Я мав настільки пекучий біль і задишку, що не міг піднятися на третій поверх. Про фізичні навантаження взагалі забув. Я навіть не міг допомогти дружині донести важкі пакети від магазину до машини – це вже було мені не під силу».

Після погіршення стану Сергій звернувся  до спеціалістів Лікарні Святого Пантелеймона. Наші лікарі провели пацієнтові коронарографію та встановили діагноз – ішемічна хвороба серця. На момент звернення одна з головних артерій у серці Сергія була звужена аж на 80%. Відповідно кровопостачання цією судиною було вже майже відсутнє. Такий стан лікарі називають передінфарктним.

Пацієнт потребував термінової операції на серці.

Кардіохірурги на чолі із керівником Центру серця та судин Романом Домашичем  ухвалюють рішення оперувати Сергія за допомогою робота Da Vinci. Такий спосіб втручання має чимало переваг: маленькі проколи замість великих розрізів, точність виконання та швидка реабілітація. При цьому, ще ніхто в Україні не виконував операцій на серці із застосуванням робота-хірурга. Львівські спеціалісти наважилися стати першопрохідцями і майже рік готувалися до проведення такого втручання. Спеціально для цього вони стажувалися у провідних клініках США та Європи.

Сергій стає першим в Україні пацієнтом, якому виконали операцію на серці за допомогою робота. Через чотири маленькі проколи кардіохірурги дісталися до серцевого м’яза чоловіка, відділили артерію від волокон міокарда, звільнили судину– і таким чином  відновили повноцінне кровопостачання. Операція тривала три години і минула успішно. Вже на 4-ту добу Сергій поїхав додому без жодних скарг!

Василина СМЕТАНА.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Telegram Channel