Курси НБУ $ 41.55 € 46.75

БЕЗ ЯКІСНОГО НАСІННЯ НЕМАЄ ВИСОКОГО ВРОЖАЮ

Підвищення урожайності неможливе без впровадження у виробництво найпродуктивніших сортів і високоякісного насіння високих репродукцій. Постійний контроль забезпечує оцінку посівних і врожайних властивостей насіння, є гарантією дотримання стандартних норм якості. Без цього ми можемо загубити всі успіхи селекції...

Підвищення урожайності неможливе без впровадження у виробництво найпродуктивніших сортів і високоякісного насіння високих репродукцій. Постійний контроль забезпечує оцінку посівних і врожайних властивостей насіння, є гарантією дотримання стандартних норм якості. Без цього ми можемо загубити всі успіхи селекції

Іван МИРОНЧУК, начальник обласної державної насіннєвої інспекції

Здійснюючи державний контроль на всіх етапах ведення насінництва, визначаючи його посівні якості у випробувальних лабораторіях, працівники служби тим самим сприяють відновленню і збереженню сортових і посівних якостей. Нині завершується інспектування сортових насінницьких посівів на предмет їхньої придатності для використання урожаю з них на насіння.
Наші дані показують перенасиченість посівів великою кількістю сортів. Але пріоритет мають все ж сорти з цінними господарсько-біологічними властивостями, які зарекомендували себе в кліматичних умовах нашої області як високоврожайні, занесені до Державного реєстру сортів рослин України.
Що стосується озимої пшениці, то тут найкращі - Поліська 90, Артеміда, Актер, Золотоколоса, Миронівська 65, котрі займають близько 60 відсотків посівних площ. Серед жита озимого домінують Синтетик 38 та Інтенсивне 95, тритикале озимого - Ратне і Раритет, а ярої пшениці - Рання 93, Струна миронівська і Торчинська, ячменю - Геліос, Командор і Вакула. Половину насінницьких площ вівса займає сорт Деснянський.
Слід відзначити тенденцію щорічного збільшення посівних площ ячменю озимого. Це пояснюється перш за все сприятливими в останні роки кліматичними умовами перезимівлі посівів. Основні посівні площі цієї культури зайняті сортами Сіндерелла і Майбріт.
Для забезпечення аграріїв області якісним насінням насінницькі господарства щороку проходять атестацію. Атестовані господарства мають можливість виробити і реалізувати понад три тисячі тонн насіння озимих і ярих зернових культур. Крім того, передбачається виростити 115 тонн насіння сої, по 20 тонн гречки і проса, близько 800 тонн картоплі.
Закупівля сільськогосподарськими підприємствами та господарствами населення високорепродукційного насіння дасть можливість провести сортозаміну і сортооновлення, а це в свою чергу підвищить врожайність. Обласна та районні насіннєві інспекції радо нададуть інформацію про готове до реалізації насіння в паспортизованих господарствах.
Telegram Channel