Курси НБУ $ 41.55 € 46.75

ІЗ КОСМОСУ ВИДНО ВСЕ

Державне управління охорони навколишнього природного середовища здійснює постійний екологічний моніторинг довкілля, узагальнює результати спостережень стану поверхневих вод, атмосферного повітря, грунтів, розміщення відходів, які надходять від Державної екологічної інспекції, обласного центру з гідрометеорології, обласної санітарно-епідеміологічної станції, обласного управління водних ресурсів та Волинського центру «Облдержродючість»...

Державне управління охорони навколишнього природного середовища здійснює постійний екологічний моніторинг довкілля, узагальнює результати спостережень стану поверхневих вод, атмосферного повітря, грунтів, розміщення відходів, які надходять від Державної екологічної інспекції, обласного центру з гідрометеорології, обласної санітарно-епідеміологічної станції, обласного управління водних ресурсів та Волинського центру «Облдержродючість»

Олександр РОМАНЮК, перший заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області

Екологічний моніторинг дає можливість прогнозувати стан довкілля і розробити заходи для запобігання негативним змінам природного середовища. Про його важливість свідчить те, що обласна рада у свій час затвердила регіональну програму моніторингу довкілля.
Зважаючи на те, що від точності результатів спостережень та їх аналізу залежить екологічна ситуація в майбутньому, Мінприроди України ініціює впровадження нового масштабного проекту - системи космічного моніторингу, який використовується у розвинутих країнах світу. Світовими лідерами цієї технології є Німеччина, США та Франція. У нинішньому році до них приєднається і Україна. Тендер на закупівлю відповідного обладнання і програмного забезпечення відбудеться цієї осені. За допомогою діючих супутників передбачається підвищити ефективність та полегшити роботу природоохоронних організацій.
Першим етапом у реалізації цього проекту стане космічний моніторинг лісів. Масова незаконна вирубка дерев останнім часом ведеться переважно не на околицях лісів, а у їх глибині. Інспектори, як правило, виявляють такі вирубки випадково. Космічний моніторинг дасть можливість вирішити цю проблему. Всі підготовчі роботи для запуску проекту будуть завершені до кінця року. Кошти з державного бюджету на цей рік вже виділені - це 50 мільйонів гривень.
Крім того, Мінприроди України планує запровадити контроль із космосу за станом річок і озер, відстежуючи рівень води, ерозію берегів і проходження льодоходу у паводковий період. Космічний моніторинг буде використовуватись і в надрокористуванні. При цьому дані космічного моніторингу навколишнього середовища будуть в мережі Інтернет. Кожен бажаючий зможе ознайомитися з інформацією про зміни, що відбулись за певний період на території, яка його цікавить. Відкритість такої системи є елементом громадського контролю.
Telegram Channel