Курси НБУ $ 41.47 € 47.17

ЩОБ КОРОВИ БУЛИ ВИСОКОПРОДУКТИВНИМИ

Ніде правди діти, генофонд волинської худоби за останнє десятиріччя значно погіршився. Особливо це стосується корів, котрих утримують в особистих селянських господарствах. Господар здебільшого не задумується, чому його невеличка корівка дає небагато молока...

Ніде правди діти, генофонд волинської худоби за останнє десятиріччя значно погіршився. Особливо це стосується корів, котрих утримують в особистих селянських господарствах. Господар здебільшого не задумується, чому його невеличка корівка дає небагато молока. При тому із 120 тисяч корів, котрі є в області, 97 тисяч утримують селяни. Саме тому цей напрям племінної роботи дуже важливий, на що виділені кошти з обласного бюджету. Нещодавно пункт штучного запліднення відкрили (точніше - відновили його роботу) у селі Берегове Рожищенського району

Сергій НАУМУК

-Завезено обладнання, необхідні інструменти на шість тисяч гривень, - зазначив директор державного підприємства «Волинське обласне сільськогосподарське виробниче підприємство по племенній справі у тваринництві» Василь Шух. - Протягом листопада таких пунктів буде відкрито сто. Наступного року - ще сто. Пункти відкриваємо, щоб селяни не водили корів до неоцінених бугаїв за кілька кілометрів.
Нині на Волинь завезено 15 тисяч спермодоз німецьких бугаїв. За штучне запліднення селяни платять 86 гривень. Причому з обласного бюджету частково відшкодовують його вартість: до 1 серпня повертали 30 гривень, а нині - 50. Безперечно, це вигідніше, аніж покривати корову доморощеним биком і платити за цю послугу сто гривень.
- Цього року виділено кошти на створення ста пунктів штучного запліднення. Це системна робота, я думаю, ми змінимо ситуацію в племінній справі на краще, - переконаний заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Карпюк. - Але для цього потрібно зацікавити людей, переконати, що їм це вигідно. А реально вони переконаються тоді, коли виростуть телята, корови і вони дадуть більше молока, аніж нинішні. Технікам тепер платять 15 гривень за запліднення однієї корови, але ми ставимо питання, щоб підвищити плату до 25-30 гривень. Тоді технік буде зацікавлений.
Як розповіла технік Валентина Татюк, пункт існував у селі вже десять років, але останнім часом не працював. Для покриття корів селяни використовували бугаїв. Сама вона працює за договором і обслуговує кілька сіл.
Telegram Channel