Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
«Агент» Кремля

Волинь-нова

«Агент» Кремля

Колись десь вичитав, що свята роблять для начальства і згадують тоді тільки начальників. Але не завжди. Декілька років тому керівником Маневицького районного управління агропромислового розвитку працював Анатолій Павлович Хурава. Справді піднімав район. А нині у День працівників сільського господарства про нього ні гу-гу. Знайомі питають: «Чому нашого Хурави не згадали?»


Олександр МАХНОВЕЦЬ,
одноосібник


 


Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко заявляє, що у нас перспективи мають фермерські господарства та кооперативи. Де ті кооперативи? Хіба четвертнянському «Благовісту» чимось допомогли? На нього просто махнули рукою. Навесні у нашій череді було 60 голів, восени — близько сорока. Люди худобу масово здають. Зате район повідомляє, що за дев’ять місяців цього року виробив на 700 тонн молока більше, ніж за той же період минулого року. Де воно береться?


Якщо одноосібник хоче орендувати землю за межами населеного пункту, то треба брати сумку грошей і йти на аукціон. Хіба це мислимо? Кредит не можна отримати. То як нам розвиватися?


Рік тому голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк обіцяв зробити з Маневиччини туристичний край. Зробив. Наші туристи стоять у чергах за паспортами, візами та їдуть у Польщу і Чехію шукати роботу. А хто наповнюватиме бюджет та Пенсійний фонд?


Є закон про сімейні ферми. Хочу і я зареєструвати своє господарство, щоб пенсію мати, як прийде час. У район дзвонив уже десятки разів, щоб пояснили, як це зробити. А там руками розводять: у міністерстві ще не розклали по поличках. То, може, нам поїхати і допомогти? Але якщо в Київ вирушать селяни, то буде страшно.


Головний лісничий хвалиться, що ліс добре зберігають. При цьому простий дядько не може назбирати хмизу — одразу ловлять і штрафують. А коли вагонами відправляють — ніхто порушень не бачить. Раніше люди йшли в ліс на санітарну рубку, отримували за роботу і платили за дрова. Тепер треба начистити лісу, наготувати дров, а завтра їхати виписати їх і в той же день забрати. За роботу, виходить, ніхто платити не буде? Віце-прем’єр Розенко сказав, що у поліських районах треба газ відключити і переходити на тверде паливо: дрова або брикет. Тонна брикету коштує близько 700 гривень, а привезти з Маневичів у Четвертню — 1000. Де ж узяти грошей?


Нещодавно йшлося, що мітинги під Нацбанком проплачені. А от мені цікаво: підвищення тарифів — це також вплив Кремля? Плату за комунальні послуги нам теж Росія нараховує? І за те, що у Четвертні якщо хоч маленький дощ пройде — світла немає, вітер здійметься — світла немає, теж Москва відповідає? Лінії електропередач йдуть просто через дерева, які ніхто не обрізає, — це теж проплачено?


Нещодавно їхав до Луцька між 9-ю і 10-ю годиною ранку — траса не чищена. Про районні дороги взагалі мовчу. То це Кремль солярки не дав і робітників на роботу не пустив? Та у нас буде не тільки в Києві бунт, а повсюди, бо до влади прийшли брехуни. Не боюсь називати цим словом чиновників. І хай кажуть, що я — агент Кремля.


 

Telegram Channel