А Президент України — ​і в сім’ї президент! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.23 € 30.84
А Президент України — ​і в сім’ї президент!

Порошенки всі головні свята відзначають у родинному колі.

Фото із сайту president.gov.ua

А Президент України — ​і в сім’ї президент!

Хоча перша леді виходила заміж всього лиш за солдата

Марина ЛУГОВА

Нещодавно, у день наро­дження Петра Порошенка, його дружина Марина з’явилася як ведуча ранкових теленовин і оригінальним способом привітала чоловіка. Разом із дітьми вона записала відеозвернення, де є ось такі рядки: «Я люблю тебе, як у перші дні нашого знайомства…» Яким же було це знайомство, що переросло у щасливий шлюб?

 

«Я люблю тебе, як у перші дні нашого знайомства».
«Я люблю тебе, як у перші дні нашого знайомства».

 

Петро Олексійович зустрівся зі своєю майбутньою дружиною на студентській дискотеці після складання зимової сесії в університеті. Як стверджує сама Марина, ​це була любов із першого погляду. Він — товариський, мужній, душа компанії, і вона просто не могла не звернути уваги на такого цікавого хлопця, до того ж майстра спорту з вільної боротьби та дзюдо.  Жінки ж ласі на спортсменів!

Єдине правило в сім’ї Порошенків — ​ніякої політики вдома.

— Я дуже цим пишалася і завжди відчувала себе за його спиною, як за кам’яною стіною, — ​ділилася Марина Порошенко із журналістами в одному з інтерв’ю.

Правда, зустрічатися молоді люди почали лише через півроку. Вийшло так, що їх направили в колгосп збирати урожай. «Офіційного запрошення не було. Просто непереборне бажання постійно бачитися визначило наші подальші стосунки. З нагоди закінчення навчального року зібралися компанією на пікнік, а потім Петро пішов проводжати мене додому. Так ми і почали зустрічатися», — ​розповіла Марина.

Дівчина була не з простих, її батько обіймав посаду заступника міністра охорони здоров’я УРСР. Марина вчилася в престижному медичному інституті. А Петро Порошенко, син директора одного із заводів у молдавському місті Бендери, навчався на факультеті міжнародних економічних відносин у Київському університеті імені Тараса Шевченка.

Марина з неймовірною теплотою згадує їхні перші зустрічі: «Це було так романтично… У мене суворий режим: в 22.00  я мусила бути уже вдома. В цей час ми приходили під будинок, я показувалася мамі, а потім стояли під балконом до першої години ночі, деколи і довше — ​розлучатися було дуже важко».

Через рік Марина і Петро вирішили одружитися. Але планам молодих людей не судилося збутися. Після подання заяви в рагс, рівно через тиждень, Петру Олексійовичу прийшла повістка з військкомату — ​тоді не було відстрочки тим, хто навчався у виші.

Закохані думали, що вони не переживуть розлуки на цілих два роки. Для кожного з них ​це була справжня трагедія. Але Петро і Марина пройшли випробування часом і відстанню. Незабаром й   одружилися. Солдата Петра Порошенка відпустили на 10 днів, щоб відгуляти весілля. Практично  наступного дня він поїхав у частину.

Лікар-кардіолог, кандидат медичних наук Марина Порошенко свого часу пожертвувала кар’єрою заради родини. І, як зізнається сама, ні разу про це не шкодувала. У  Порошенків за роки їхнього щасливого подружнього життя народилося четверо дітей. Старшому, Олексію, вже 32 (у 2013-му він і сам створив сім’ю, з дружиною Юлею виховують сина, якого назвали на честь дідуся Петром, і доньку Лізу), донькам-близнючкам Євгенії та Олександрі — ​по 17 років, а молодшому Михайлу — ​16.

За словами Марини Порошенко, чоловік — ​справжній глава сімейства, його слово — ​закон. Незважаючи на непохитний авторитет у родині, Петро Олексійович усі домашні справи може зробити сам, тому на нього можна покластися абсолютно в усьому. Єдине правило в сім’ї Порошенків — ​ніякої політики вдома. Вони не обговорюють минулих і майбутніх президентів України. Марина будує своє життя навколо дітей і чоловіка — ​любить шити, вишивати, в’язати і готувати. Подружжя підтримує родинні традиції і всі головні свята відзначає разом. А ось на кожен день народження дружини Петро Порошенко дарує їй подорожі.

«Хоча для мене найбільший подарунок — ​просто побути з ним разом. Я потім згадую це увесь рік», — ​зізнається Марина Порошенко.