Курси НБУ $ 41.71 € 47.31

`БОРІТЕСЯ - ПОБОРИТЕ!`

По горизонталі: 1. Рідне село поета. 4. «Ой, нема, нема ні вітру, ні хвилі із нашої України!» (назва твору). 9. «Борітеся — поборете», вам Бог помагає!» (назва твору). 10. Те саме, що правда. 12. «Посадили над козаком... та ялину» (Причинна). 13. Сукупність народних героїчних пісень, сказань, поем. 14. Те саме, що невільник. 18. Отак, дивись, «... хреститься, а за ним Іуда» («Гайдамаки»)...

По горизонталі: 1. Рідне село поета. 4. «Ой, нема, нема ні вітру, ні хвилі із нашої України!» (назва твору). 9. «Борітеся — поборете», вам Бог помагає!» (назва твору). 10. Те саме, що правда. 12. «Посадили над козаком... та ялину» (Причинна). 13. Сукупність народних героїчних пісень, сказань, поем. 14. Те саме, що невільник. 18. Отак, дивись, «... хреститься, а за ним Іуда» («Гайдамаки»). 19. Російський художник-баталіст ХІХ ст., панорама «Оборона Севастополя». 20. «Лихо мені з вами! Нащо стали на папері сумними рядами» (про що йдеться?). 21. «Як умру, то поховайте!» (назва твору). 24. Місто-порт у Великобританії. 25. Ім’я писаря з п’єси І. Карпенка-Карого «Бурлака». 26. Народна ліро-епічна пісня, виконують кобзарі, бандуристи. 27. «Село почорніло, боже... голубеє і те помарніло» («Мені тринадцятий минало»). 28. Дуже погана оцінка (за старою системою). 29. Давньогрецький письменник-сатирик, автор «Розмови богів». 31. Що загубило Катерину з одноіменного твору? 34. «За що мене, як росла я, люди не любили?» (назва твору). 36. «Мов на ... понадувались, одна на другу позирали» («Три ворони»). 37. Він вишневий і коло хати. 38. Лауреат Шевченківської премії 1991 року, лідер покоління шестидесятників. 39. Місто на Чернігівщині, згадується в поемі Шевченка «Чернець». 40. Місце спілкування поета з актором Щепкіним. 41. «Я не ... — єсть у мене діти, та де їх подіти?» («Гайдамаки»).
По вертикалі: 2. «За генеральшою чимала ... панів і паничів» (Петрусь). 3. Перегляд творів і кореспонденції, від якої потерпав поет. 5. «І ... і Галілей вина й не бачили» (початок вірша). 6. Ім’я народного месника Підкови. 7. Те саме, що кайдани. 8. За часів поета так називали хлопчиків. 9. «Понад полем іде, на покоси кладе» (назва твору). 11. «Ах! ... не варт, не варт на світі жити!» («Москалева криниця»). 15. Дякуючи цьому художнику, поета викупили з кріпацтва. 16. Державна посада за часів Гетьманщини. 17. «Ти чуєш? У путах співає твій...» (Неофіти). 18. Райцентр на Черкащині, згадується в «Гайдамаках». 21. Сукупність 12 сузір’їв, на шляху руху сонця. 22. Образ Богоматері в Софії Київській. 23. «По діброві вітер виє, гуляє по полю» (початок твору). 28. «Щоб лани широкополі і .., і кручі було видно, було чути». 30. Новий прихильник якоїсь релігії. 32. Спосіб гравірування на металі за допомогою кислот. 33. Драматичний твір «... Стодоля». 35. «Сичі в гаю перекликались та... раз у раз скрипів» (Причинна). 36. «Кличе ... вечеряти, а донька не чує» («Катерина»).
Павло ТАРАСЮК.
м. Володимир-Волинський.
Telegram Channel