Евакуйовували і хворих із лікарень, і мешканців житлових будинків
Позавчора під час брифінгу т.в.о. начальника головного управління Національної поліції у Волинській області Сергій Козак, а також заступник начальника слідчого управління, начальники управління превентивної діяльності, вибухотехнічного відділу поліції Волині Андрій Литвин, Володимир Солоненко, Ігор Заболотний розповіли про порядок дій у випадку перевірки інформації про замінування
—За чотири дні до поліції надійшли повідомлення про начебто загрозу 80 різноманітним об’єктам у Луцьку. Правоохоронці вибухонебезпечних речовин і предметів не виявили, — повідомив Сергій Козак.
Він поінформував, що основна кількість електронних листів про неправдиві замінування надходить із серверів, які розміщені на території Російської Федерації, а це значно ускладнює можливість притягнення правопорушників до відповідальності. Цілковите ж блокування серверу завдасть шкоди іншим законослухняним користувачам.
До речі, 3 червня до «замінованих» об’єктів потрапив і десяток житлових будинків.
За усіма фактами відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі строком від 2 до 6 років.
Начальник вибухотехнічного відділу Ігор Заболотний закликав громадян ставитися до проблеми, яка торкнулася у травні — на початку червня не лише Луцька, а й інших міст України, із розумінням та прислухатися до вимог поліції. Правоохоронці зобов’язані реагувати на всі повідомлення про загрозу безпеці громадян.
До речі, 3 червня до «замінованих» об’єктів потрапив і десяток житлових будинків. Поліція звертається до лучан із проханням дотримуватися порядку під час евакуації, брати з дому найнеобхідніші речі — документи, гроші та одяг за сезоном. Також просить невідкладно повідомляти за номером служби 102 про виявлені підозрілі предмети та людей.
Тетяна МИТРОФАНЮК.