Навчально-науковий фізико-технологічний інститут Лесиного вишу: готуємо фахівців майбутнього - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 33.31
Навчально-науковий  фізико-технологічний інститут Лесиного вишу: готуємо фахівців майбутнього

Основна перевага випускників фізико-технологічного інституту — унікальний спосіб мислення!

Фото eenu.edu.

Навчально-науковий фізико-технологічний інститут Лесиного вишу: готуємо фахівців майбутнього

Затребувані професії майбутнього все більше вибудувані на базових знаннях із математики, фізики, біології та інших загальних предметів

Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки постійно оновлює та вдосконалює освітні програми, враховуючи найновіший досвід світової освіти та потреби ринку.

Навчально-науковий фізико-технологічний інститут Університету імені Лесі Українки здійснює підготовку бакалаврів і магістрів за спеціальностями: «Середня освіта. Фізика», «Фізика та астрономія», «Прикладна фізика та наноматеріали». Кращі випускники мають змогу навчатися в аспірантурі й отримати науковий ступінь доктора філософії за спеціальностями «Середня освіта. Фізика» та «Фізика та астрономія». Інститут підтримує систему «перехресного вступу» і здійснює прийом заяв для здобуття вищої освіти за ступенем магістра у тих, хто отримав диплом бакалавра чи спеціаліста за відповідною спеціальністю чи за будь-якою іншою.

Програма «Подвійний диплом» дає змогу паралельно безоплатно навчатися у двох закладах.
Програма «Подвійний диплом» дає змогу паралельно безоплатно навчатися у двох закладах.

 При Інституті функціонує 10 навчальних лабораторій і 2 науково-дослідні лабораторії, укомплектовані сучасним науковим і навчальним приладдям. Тут проводять фундаментальні та прикладні дослідження в галузі матеріалів напівпровідникових приладів, комп’ютерної інженерії, комп’ютерного моделювання тощо. Студенти виконують експериментальні дослідження на базі лабораторій провідних наукових центрів України та Польщі.

В Інституті діє програма «Подвійний диплом», яка реалізовується в межах угоди про співпрацю між Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки та Природничо-гуманітарним університетом імені Яна Длугоша в Ченстохові. Це забезпечує можливість паралельно безоплатно навчатися у двох закладах за узгодженими навчальними планами. Студентам надають для проживання гуртожитки європейського рівня. Магістри-фізики, які беруть учаcть у програмі «Подвійний диплом», мають змогу, крім навчання в польському виші, пройти стажування в університеті міста Ле–Ман у Франції.

Студентка Тетяна Юцинюк (група ФА–5.5М): «Упродовж навчального року виконуємо експериментальні дослідження в провідних наукових центрах Польщі. Здається, це непросто — поєднувати навчання у двох вишах, але всі, хто навчається за цією програмою, задоволені. Вони мають змогу насолоджуватися студентським життям, розвиватися й подорожувати у вільний від навчання час».

Розроблені освітньо-­професійні програми мають прикладний характер, розвивають схильність до технічної творчості, навчають розробляти власні конструкторські проєкти, формують вміння адаптовуватися до нових технологій. Так, близько десяти років на базі лабораторії автоматики та електронно-обчислювальної техніки Навчально-наукового фізико-технологічного інституту функціонує секція робототехніки Волинської Малої академії наук та літня школа «Мікроелектроніка та робототехніка». Ці освітні платформи вибудувані на новітніх технологіях, виховують любов до винахідництва. Слухачі секції — учні закладів загальної середньої освіти — беруть участь та стають переможцями всеукраїнських та міжнародних наукових форумів.

Поєднання академічних традицій та інкорпорування новітніх технологій зумовило те, що випускники Інституту користуються попитом  у працедавців підприємств України та Волині.

Зусилля викладачів спрямовані на те, щоб через вміння проєктувати роботів та використовувати їх у навчальному фізичному експерименті активувати пізнавальну діяльність слухачів, сформувати стійкі знання з графічного програмування, побудови та програмної реалізації алгоритмів. Це прагнення втілене у конкретних здобутках. Так, учень Микола Свереда у 2017 році представляв Україну на Міжнародній виставці молодіжних наукових проєктів «Expo Sciencts International» у Бразилії, а в 2018–му здобув срібну медаль, успішно захистивши проєкт на Міжнародному фестивалі інженерії та техніки в Тунісі. Студентські ІТ-проєкти неодноразово були фіналістами всеукраїнських конкурсів та фестивалів інновацій. Серед них: «Автоматизована система для озвучування туристично-інформаційних таблиць», «Безпілотна платформа для відбору ґрунтів, проведення аналізу та автономної оцінки їх стану», «Безпілотна система для проведення теплоаудиту».

Поєднання академічних традицій та інкорпорування новітніх технологій зумовило те, що випускники Інституту користуються попитом у працедавців підприємств України та Волині. Адже мають широку фізичну ерудицію, стійкі знання в галузі основ напівпровідникової електроніки, інформатики та програмування, володіють практичними навичками роботи з тривимірними технологіями, автоматизованими системами збору й обробки даних на основі мікроконтро­лерів, тож отримують змогу успішно працювати на промислових роботизованих платформах.

Розробка, створення та технологічний супровід нових сучасних виробництв можливі тільки в тісній співпраці з наукою. Тому в Інституті проводяться як фундаментальні, так і прикладні дослідження в галузі матеріалознавства, опто­електроніки, комп’ютерної інженерії, комп’ютерного моделювання тощо. Результати наукових досліджень викладачів та студентів Інституту визнані світовою науковою спільнотою. Це засвідчують численні публікації та їхнє активне цитування у фахових наукових виданнях, які входять до реферативних баз даних Scopus та Web of Science. «Викладачі нашого Інституту є фанатами своєї справи, в яких горять очі від науки», — так стверджує директор Інституту Галина Мирончук. «Наукова робота викладачів — це, найперше, творча співпраця зі студентами та аспірантами. Мені дуже подобається вислів Стівена Гокінга: «Фізика і поезія можуть бути різними за своїм предметом, але мета в них єдина — досліджувати красу Всесвіту». Це захоплює!».

Результати наукових досліджень викладачів та студентів Інституту визнані світовою науковою спільнотою. Це засвідчують численні публікації та їхнє активне цитування у фахових наукових виданнях, які входять до реферативних баз даних Scopus та Web of Science.  

Широкий спектр наукових напрямків забезпечено співпрацею та спільними дослідженнями з науковцями багатьох закордонних вишів, а саме: Університету короля Сауда (King Saud University) — державний університет в Ер–Ріяді, Саудівська Аравія; Західночеського університету в Плзені (University of West Bohemia) — університет в місті Плзень Чеської Республіки; Національного університету Кюнґпук (Kyungpook National University) — місто Тегу, столиця провінції Кьонбук, Південна Корея; Технологічного університету Ченстохови (Czestochowa University Of Technology) — Польща.

Випускники Інституту, застосовуючи свої знання в різних галузях, стали хорошими фахівцями і займають відповідальні посади на підприємствах та в установах. У чому секрет? Відповідь на це запитання найкраще проілюструють колишні студенти, а нині — ефективні практики, знані науковці.

Юрій Ширма, науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАН України: «Засвоєний складний математичний апарат й основи інформатики на кафедрі теоретичної та математичної фізики стали фундаментом для розв’язання складних задач ядерної фізики. Оволодівши такими знаннями, випускник фізичного факультету, крім базової освіти, стає універсальним програмістом у будь–якій галузі виробництва та суспільних практик».

Іван Герасимик, генеральний директор підприємства ТОВ «Модерн-Експо» у Вітебську (Білорусь): «Основною перевагою фізичного факультету я вважаю те, що він дає дуже всебічний комплекс знань. Його випускники — багатофункціональні успішні спеціалісти, готові до будь-яких життєвих викликів. Фізик ніколи не буде обмежений у виборі напряму своєї діяльності, адже він із легкістю вживається у будь-яку роль: інженер, учитель, програміст, виробничник, економіст… Я фізик і пишаюся цим!».

Пропонуючи якісну освіту, в Інституті дбають і про цікаве дозвілля. Організовують захопливі вечори, яскраві концерти, інтелектуальні турніри, насичені екскурсії, розмаїті спортивні секції. Новою традицією стало проведення інтелектуально–розважальної гри «Mind Game».

Тож Навчально-науковий фізико-технологічний інститут Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки очікує на своїх здібних студентів!

Тут реалізують Твій потенціал! Освіта стане Твоїм покликанням!

Контакти директора Мирончук Галини Леонідівни: тел. +380996468617, Myronchuk.Halyna@eenu.edu.ua.