Курси НБУ $ 29.25 € 30.48
Петро ПОРОШЕНКО:  «Люди, які воюють із нашою мовою, воюють із самою Україною»

Кажуть «какая разніца» й атакують українську. Не дозволимо!

Фото eurosolidarity.org.

Петро ПОРОШЕНКО: «Люди, які воюють із нашою мовою, воюють із самою Україною»

Заява лідера «Європейської Солідарності» у зв’язку з тим, що Конституційний Суд розпочав розгляд справи про конституційність Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» за поданням 51 народного депутата

Cпочатку вони прийшли за волонтерами і ветеранами. Потім — за бойовими генералами і політиками–державниками. Вони крізь пальці дивляться на диверсії п’ятої колони, зате переслідують тих, хто боронив і боронить країну. Хто захищав і захищає цінності. Кілька тижнів тому ми дізналися про кримінальну справу щодо Томоса. Сьогодні прийшли по мову. Реваншисти атакують її через Конституційний Суд.

Єдина думка, яку ми не збиралися враховувати при створенні мовного закону, — це думка Москви.

На чолі атаки на українську — ОПЗЖ. Їм допомагають окремі «слуги народу» з високою концентрацією ідеологічної скловати. Впевнений, що люди, які воюють із нашою мовою, вою­ють із самою Україною. Адже в суспільстві розвиток і захист нашої мови не створює проблем. Проблему це питання становить лише для країни–агресора.

При створенні мовного закону ми врахували думки всіх зацікавлених сторін, які сповідують державну політику. Єдина думка, яку не збиралися враховувати, — це думка Москви. Переконаний, що закон про мову цілком та повністю відповідає Конституції України і поважає права людей. Тут — одна з головних червоних ліній, порушення якої є наріжним питанням національної безпеки.

Петро ПОРОШЕНКО,
п’ятий Президент України.

Telegram Channel