Курси НБУ $ 41.51 € 46.99
ЯКI СУКНI ОБИРАЮТЬ НАРЕЧЕНI

Волинь-нова

ЯКI СУКНI ОБИРАЮТЬ НАРЕЧЕНI

У розпал осені потенційні наречені штурмують базари і салони з пошиття шлюбного вбрання. Ще б пак, осінь – заслужена пора весіль. Ті, хто одягає волинських наречених, менш сентиментальні – кажуть, просто восени справляти весілля — менший клопіт і резонно нагадують про дешеві овочі...

У розпал осені потенційні наречені штурмують базари і салони з пошиття шлюбного вбрання. Ще б пак, осінь – заслужена пора весіль. Ті, хто одягає волинських наречених, менш сентиментальні – кажуть, просто восени справляти весілля — менший клопіт і резонно нагадують про дешеві овочі. Як би там не було, а нині у весільні салони двері не зачиняються. Аби дізнатися, які сукні обирають щасливі обраниці, вирушаємо туди.

Ольга ГЕМБІК

ЧЕРВОНА СУКНЯ – НЕСМАК...

Двоє дівчаток, на вигляд – старшокласниці, зацікавлено гортають журнал із фотографіями весільного вбрання. По тому, як одна з них гарячково перегортає сторінки туди­сюди, зрозуміло, хто наречена. Весілля у 20­річної Наталки заплановане на початок лютого, але плаття вона замовлятиме уже зараз. За словами модельєра і власниці одного з луцьких салонів Людмили Йосипівни Гаспарової, яка творить весільну одіж ось уже двадцять років, дівчина звернулася до салону саме вчасно. Як правило, наречені шукають швачок за місяць­півтора до урочистої події, але є й такі замовниці, що й за тиждень до весілля не уявляють, що за сукню показуватимуть весілянам. А якщо плаття треба терміново, то пошиють і за дві доби.
Мода на весільне вбрання сьогодні демократична, як ніколи. Вражає розмаїття сучасних дорогих тканин – органза, тафта, атлас, сатин, атлас­сатин, „дюшес” тощо. Є тканини на дротяній основі, що створюють ефект хмаринки, і надлегкі, наче з пуху.
Багато уваги сучасні замовниці приділяють кольорам суконь. Якщо ще якихось кілька років тому холодний білий з блакитним відблиском вважався замалим чи не основним кольором, то зараз наречені від нього відмовляються, надаючи перевагу теплішому білому, кольору топленого молока або ж відтінку „бризки шампанського”. Четвертину з усіх платтів становлять кольорові сукні. Але якщо агресивним червоним сукням не вдалося подолати рубіж минулого століття, то пастельні відтінки й надалі є бажаними. Серед фаворитів – ніжні блакить, абрикос, корал, весняна зелень, беж...

... А БІЛА ПАСУЄ НЕ ВСІМ
За спостереженнями луцьких модельєрів, наречені нині обирають два типи шлюбних суконь – з дорогої тканини з мінімумом оздоби або ж справді королівську, гаптовану паєтками, стразами і бісером. На оздоблення останньої вишивальниця часом витрачає два тижні. Єдина заувага ­ хода нареченої у такій сукні теж має бути королівською. До речі, й біла сукня пасує далеко не всім – найчастіше дівчині радять підібрати менш агресивний білий.
Усі майстри з пошиття шлюбного одягу одностайні ­ люблять працювати із замовницями, котрі знають, чого хочуть. Навіть якщо та примушує колектив добре понервувати, прискіпуючись до майбутнього плаття.
На базарі простіше – тут шлюбні сукні зазвичай купують одразу, після першої примірки. Продавець „Варшавського” ринку Наталія Мельник саме допомагає русявій нареченій приміряти білу сукню з червоними квітами. Каже, подібних за весну­літо продала чотири. Дівчата хочуть вирізнятися, тож найчастіше купують плаття з цікавими елементами оздоблення. Усі сукні, які продає Наталія, привезені з Чернівецької області, де місцеві швачки встигають одягнути чи не усіх наречених Західної України. Імпортером тканин на плаття зазвичай є Туреччина. А от Польща часто є покупцем суконь, що їх продають у нас.
Виявляємо, що волинські наречені вірять у прикмети, бо швидше прийдуть вибирати шлюбне плаття з майбутньою свекрухою, аніж з чоловіком. Якщо ж трапляється останнє, остаточний вибір сукні як правило робить чоловік.
Загалом же ціна на гарну шлюбну сукню у Луцьку коливається від 800 гривень до 500 умовних одиниць, для порівняння ­ у Києві утричі дорожче. Продавці пояснюють: лише один метр гаптованого мережива може коштувати від 15 до 500 гривень. У Чернівцях і Хмельницькому ці ж сукні дешевші ще наполовину.
Найактуальніша у сезоні фата – на повний ріст, рідше – шлейфом, і лише іноді наречена замовляє до сукні коротку фату­віяло.
На довершення образу віночок на голову нареченої коштує 18­50 гривень, діадема – 50­60 у.о. Але цьогоріч молода усе частіше прикрашає зачіску віночком із живих квітів або ж окремими бутонами троянд.
Отже, відвідавши два салони з пошиття шлюбного плаття й кілька „точок” на базарах, ми розробили варіант найактуальнішого весільного вбрання цієї осені. Найперше, плаття обов’язково має бути кольору молока, можливі ніжне гаптування і корсет з тугими шнурівками, діадема з камінцями або ж бутони живих троянд у волоссі й фата до п’ят нареченої.
­ Наречені обіцяють прийти за платтям ще раз? – жартуємо з продавцями шлюбної краси.
­ І приходять! Ті наречені, які беруть шлюб повторно, сукню замовляють із ще більшим ентузіазмом, та й ідей оригінальних у них більше, – цілком серйозно кажуть вони.
Telegram Channel