Курси НБУ $ 41.23 € 44.77
«Волонтер за спецзавданням»

Владислав Трубіцин.

Фото: Відкриті джерела.

«Волонтер за спецзавданням»

Нові деталі в історії про втечу за кордон обвинуваченого у корупції депутата Київської міської ради від «Слуги народу» Владислава Трубіцина, який для цього скористався листом за підписом начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирила Буданова. Нагадаю, у ГУР визнали, що сприяли виїзду депутата, але пояснили, що ініціатива йшла від іншої структури

Цією структурою виявилися Сили спеціальних операцій (ССО ЗСУ). Лист ССО до ГУР на запит нам не надали, але «Схемам» вдалось дістати його від джерел в оборонних структурах.

У документі, датованому 20 січня 2023 року, командувач ССО ЗСУ Віктор Хоренко звертається з листом на ім’я Буданова з проханням про сприяння виїзду п’ятьох осіб, «які є волонтерами», серед них – Владислав Трубіцин. Вказується період виїзду – з 28 січня до 25 травня 2023 року.

Як повідомляли «Схеми», у цей період депутат перетнув кордон на виїзд лише раз і не повернувся – виїхав через пункт пропуску «Рава-Руська» ввечері 13 травня.

Далі – пряма мова речника ССО в коментарі «Схемам»:

«Вищезгадане звернення дійсно було ініційоване командуванням Сил спеціальних операцій у січні 2023 року. Мета цього звернення – виїзд за кордон Владислава Трубіцина як представника благодійного фонду «Рідна Оболонь» та ще чотирьох осіб, теж від цього фонду.

Виїзд потребував виконання ним та групою осіб спеціального завдання щодо забезпечення ССО спеціальним обладнанням. На жаль, характер завдання не може бути розкритим, оскільки містить дані, що становлять службову таємницю», – зазначив речник ССО Олександр Кіндратенко.

Виїзд потребував виконання ним та групою осіб спеціального завдання щодо забезпечення ССО спеціальним обладнанням. На жаль, характер завдання не може бути розкритим, оскільки містить дані, що становлять службову таємницю», – зазначив речник ССО Олександр Кіндратенко.

Також у ССО прокоментували той факт, що, виїхавши за ініційованим ними дозволом, обвинувачений у хабарництві депутат зрештою не повернувся в Україну та перестав виходити на зв’язок.

«Ми сприяли виїзду за кордон задля благих цілей, а саме забезпечення підрозділів ССО всім необхідним для боротьби з ворогом. Ми вкрай негативно ставимося до того, що ця особа скористалася таким приводом під час війни в особистих цілях і не повернулась в Україну задля виконання процесуальних обов’язків у суді», – додав речник ССО.

Ось так один із топових обвинувачених в корупції представників саме нинішньої влади наразі уникнув українського правосуддя. 

Р.S. Юрій БУТУСОВ, головний редактор видання «Цензор.НЕТ», свій коментар до цього дикого випадку на censor.net назвав «Наївні люди», зазначивши:

«ГУР МО та ССО дуже жалкують з цього приводу та засмучені, вони, очевидно, не здогадувались, що таке може статись, і що вони сприяли втечі обвинуваченого, бо депутат дуже незамінний, проводив спецоперацію у Європі, про яку нічого не можна розказати.

Наївні, довірливі люди у погонах… Добре, що пояснили, а то усі подумали, що Трубіцин просто дав хабаря за цей дозвіл».

Наталя СЕДЛЕЦЬКА, журналістка-розслідувачка, авторка, редакторка та ведуча програми телевізійних розслідувань «Схеми. Корупція в деталях».

Читайте також: «Пропуск вантажівок через ПП «Ягодин» відновили».

Реклама Google

Telegram Channel