У тубдиспансері заборонять молитися? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.08 € 32.28
У тубдиспансері заборонять молитися?

Волинь-нова

У тубдиспансері заборонять молитися?

Торік у Рівненському обласному протитуберкульозному диспансері, що на вулиці Дворецькій, відкрили церкву (на фото). Місце для богослужінь обладнала релігійна громада Чуда архістратига Божого Михаїла УПЦ (МП). Ходять до каплиці медики та хворі, а також, як встановили обласні санепідеміологи, мешканці сусідніх будинків. Саме через них Лабораторний центр МОЗ вимагає церкву у тубдиспансері закрити

 

 Церква, що займає 28  квадратних метрів поліклініки тубдиспансеру, має окремий вхід, і служби там відбуваються двічі на тиждень — ​у вівторок та четвер. Епідеміологи вважають, що оскільки у церкву ходять хворі із заразними формами туберкульозу, є небезпека для інших парафіян. Також додають, що розміщення релігійної організації у комунальному закладі суперечить статті Конституції про свободу віросповідання.

Якщо закрити церкву при тубдиспансері, то пацієнти, що хочуть ходити на богослужіння, підуть у звичайний храм.

— Ми не заперечуємо проти церков при звичайних лікарнях, але при спеціалізованих, як-от тубдиспансер, є ризики поширення інфекції, — ​коментує виконувач обов’язків директора Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ Олександр Бялковський. — ​Законодавство не регулює діяльність релігійних організацій на території медичних закладів, проте протитуберкульозні заклади належать до закладів з особливим протиепідемічним режимом. На Рівненщині подібна небезпека є тільки у тубдиспансері, тому ми рекомендуємо закрити там церкву.

Комунальна комісія обласної ради минулого тижня розглядала звернення лабораторного центру, проте, оскільки у листі не було вказано конкретної вимоги про закриття каплиці, депутати вирішили не вживати жодних заходів. Тим більше, що чи не у кожному комунальному медзакладі є подібні каплички.

— Лабораторний центр мені жодних приписів не надсилав, — ​зазначає Ростислав Рожанський, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру. — ​Про звернення дізнався від обласних депутатів. Про відкриття церкви мене просили торік мої підлеглі. Я не заперечував. Приміщення надали, договір оренди офіційно уклали, обласна рада затвердила. Ходять до каплички працівники диспансеру, хворі та їхні родичі. Не бачив, щоб хтось із мешканців навколишніх будинків приходив. Тільки на відкритті було велелюдно. Якщо закрити церкву при тубдиспансері, то пацієнти, що хочуть ходити на богослужіння, підуть у звичайний храм. І якщо у капличку вони ще одягають маску, бо ж усі медпрацівники і хворі знають одне одного і у кого мультирезистентна форма туберкульозу, то у місто в масці вже не виходитимуть. Окрім того, у церкві при диспансері встановили антибактерицидні лампи, приміщення дезінфікують. Релігійна громада УПЦ — ​єдина, яка звернулася з проханням відкрити капличку. Якщо ще хтось захоче, то я не проти. Приміщення знайдеться. Нехай пацієнти краще моляться, а не у кабак ходять. Нині у нас на лікуванні — ​близько 200 хворих. Самі розумієте, що серед них — ​контингент специфічний. Але зазначу, що цього року їх кількість буде меншою, аніж торік. Загалом на обліку в області стоїть близько 6000 хворих на туберкульоз.

Левко ЗАБРІДНИЙ