Бразильці вдягають Фонсеку в костюм Зорро

А тепер – самба!

Фото з офіційного сайту донецького "Шахтаря".

«Шахтар» — в 1/8 Ліги чемпіонів

Ліга чемпіонів. 6-й тур. Група F. «Шахтар» (Донецьк, Україна) — «Манчестер Сіті» (Манчестер, Англія) — 2:1 (1:0 – Бернард, 26 хв.; 2:0 – Ісмаїлі, 32 хв.; 2:1 – Серхіо Агуеро, 90+2 хв. (з пенальті))

6 грудня. Харків. Стадіон ОСК «Металіст». 33154 глядачі. Головний суддя — Бенуа Бастьєн (Франція).

Аби не залежати від результату паралельного матчу в групі F «Фейєноорд» — «Наполі», «Шахтар» мусив брати бодай очко в поєдинку з лідером групи — «Манчестер Сіті». «Гірники» навіть перевиконали цей план: завдали англійському клубу першої поразки в турнірі, оформили вихід у «лігочемпіонівську весну» і змусили Паулу Фонсеку вбратися у костюм Зорро — новітнього «Робін Гуда».

Зрештою, португальський фахівець свого часу сам це пообіцяв. Мовляв, проб’ємося в 1/8 — влаштую на прес–конференції «маскарад».

До виконання непростого завдання «Шахтар» активно приступив ще у першому таймі, двічі забивши з інтервалом у якісь шість хвилин. Відзначилися бразильці Бернард та Ісмаїлі. А гольові паси в обох випадках роздавав українець бразильського походження Марлос!

«Шахтар» — серед 16 найсильніших клубів Європи, і це справді круто!

Особливо варто відзначити диво–гол Бернарда. Чергова атака «гірників» вже наче й втратила свою гостроту, проте бразилець зважився на, здавалося, авантюрний удар – і неначе рукою поклав м’яч у дальню дев’ятку!

Після перерви гра уже не була такою феєричною. Українці прекрасно розуміли, що їхнє футбольне щастя дуже близько, й надто не ризикували. Проте англійці аж ніяк не хотіли зазнавати першої поразки після п’яти стартових перемог у турнірі — тож уперто йшли вперед.

Уже в додані хвилини підопічні Хосепа Гвардіоли таки зуміли скоротити відставання у рахунку з пенальті! Але не більше!

В іншому поєдинку групи F «Фейєноорд» у додатковий час вирвав вольову перемогу над «Наполі» – 2:1.

Серед помітних подій останнього туру — гучний ляпас англійського «Ліверпуля» чинному чемпіону Росії московському «Спартаку» — 7:0!

Загалом усі п’ять англійських клубів виходять в 1/8, а чотири з них виграють свої групи!

Тим часом дортмундська «Боруссія» Андрія Ярмоленка, спромігшись здобути в шести поєдинках «аж» два очки, випередила кіпрський «АПОЕЛ» (з яким якраз двічі і зіграла внічию) і виступатиме в Лізі Європи.

Ну а «Шахтар» — серед 16 найсильніших клубів Європи, і це справді круто! Жеребкування 1/8 відбудеться 11 грудня (початок о 13.00 за київським часом). Суперником «гірників» може стати один із семи лідерів груп (окрім переможця «рідної» групи — «Манчестер Сіті»): «Манчестер Юнайтед», «ПСЖ», «Рома», «Барселона», «Ліверпуль», «Бешікташ» або «Тоттенгем Готспур».

За воротами

Паулу ФОНСЕКА, головний тренер «Шахтаря»:

— Найвеселіша прес–конференція в моєму житті: усі сміються та жартують! Це був майже ідеальний матч. Виграти в «Сіті» непросто, однак ми організовано й безпечно діяли в обороні, якісно виходили в атаку.

— Безумовно, зараз найщасливіший Зорро на землі — ви. А в чиєму виконанні він вам більше до вподоби: Алена Делона чи Антоніо Бандераса?

— Важко відповісти. Обидва! Проте зараз більше подобається Зорро Паулу Фонсека.

Ліга Європи. 6 тур.

Група В. «Динамо» (Київ, Україна) — «Партизан» (Белград, Сербія) — 4:1 (1:0 – Микола Морозюк, 6 хв.; 2:0 – Жуніор Мораес, 28 хв.; 3:0 – Жуніор Мораес, 31 хв.; 3:1 – Марко Євтович, 45+4 хв., з пенальті; 4:1 – Жуніор Мораес, 77 хв.,з пенальті)).

Група J. «Зоря» (Луганськ, Україна) — «Атлетік» (Більбао, Іспанія) — 0:2 (0:1 – Аріц Адуріс, 70 хв.; 0:2 – Рауль Гарсія, 86 хв.) .

«Динамо» проходить у весняний плей–оф Ліги Європи, а ось «Зоря» попрощалася з єврокубками.