
Тато передав доньці свої хліборобські гени.
17–річна Аліна Нікітюк уміє орати, сіяти і мріє стати… механізатором
Цю симпатичну школярку біля трактора я сфотографувала не задля ефектної світлини. URSUR — улюблений «компаньйон» дівчини, яка народилася і виросла в сім’ї відомого в Горохівському районі фермера Віктора Нікітюка. Жителі Пустомитів часто бачили її ще змалку на батькових руках за кермом потужної машини
Аліна — «жайворонок». Вона прокидається, коли поля ще вмиваються росами, а тато вже їде на роботу. Нікітюки — одні з тих сміливців, котрих у районі знають як успішних фермерів. Пам’ятаю, як 18 літ тому розповідала про Павла — старшого сина Оксани Леонідівни та Віктора Федоровича. Тоді в Пустомити приїхали журналісти, щоб подивитися на хлопця, який у сім років умів керувати комбайном, у вісім — молотив гречку, а в десять вийшов на хлібну ниву. Газетярі й телевізійники дивувалися з Павлика, який замість ганяти м’яч з ровесниками із задоволенням допомагав батькові, а коли той їхав у поле на світанку без нього, навіть плакав від образи.
Дівчата у такому віці думають про танці, а Аліна — про гектари поля, які треба зорати.
Тепер 26–річний Павло Вікторович Нікітюк успішно керує власним фермерським господарством «Золотий сніп». Молодий господар оженився. Разом із дружиною Тетяною хазяйнує у своєму домі, що у Вільхівці, та на сотнях гектарів землі. У хліборобського подружжя підростає син Захарко. Скоро йому виповниться два роки, і, судячи з того, як дитина задивляється на техніку, буде наслідувати свого дідуся й тата.
Аліна з нетерпінням чекає на своє 18–ліття. Не для того, аби стати старшою, а щоб нарешті вступити до автошколи.
Про Аліну Нікітюк я дізналася від начальника управління регіонального розвитку райдержадміністрації Миколи Панасюка. Сімейство застала за роботою: Віктор Федорович був у полі. Дружина поралася по господарству, попутно розповідаючи про родинні справи. Раділа, що вже має свою сім’ю донька Надія, і часто приїжджає до батьків із Білорусі. На вихідні поспішає додому й 20–річна Наталія — студентка Луцького національного технічного університету, майбутній бізнесмен. Тринадцятилітня Ірина навчається у восьмому класі в школі села Пустомити. А найменша Яна, хоч і має лише п’ять літ, зате у двох величезних теплицях, де ростуть помідори й огірки, вже допомагає дорослим збирати урожай.
У них — велика і дружна фермерська родина.
Аліна зізнається, що найбільше їй подобається порядкувати біля техніки та обробляти трактором URSUR 150 гектарів землі, на якій хочуть посіяти озимину. Після закінчення дев’ятирічки дівчина вступила в заочні класи при Горохівській загальноосвітній школі І — ІІІ ступенів імені Івана Франка. За словами заступника директора з навчально–виховної роботи Руслани Гладишкевич, вона — найстаранніша зі своїх ровесниць. Тим часом сама Аліна з нетерпінням чекає на своє 18–ліття. Не для того, аби стати старшою, а щоб нарешті вступити до автошколи, отримати права водія і стати механізатором, як її батько та брат.
