«Динамо» файно заграло,  але прикро програло

Бразилець Тайсон у цьому поєдинку був справжнім чарівником м’яча!

Фото shakhtar.com.

«Динамо» файно заграло, але прикро програло

Паулу Фонсека нарешті спромігся здолати Олександра Хацкевича в рамках УПЛ, а обидві команди продемонстрували рідкісний для таких матчів видовищний футбол

Українська Прем’єр-ліга. 14 тур. «Шахтар» (Донецьк) — «Динамо» (Київ) — 2:1 (0:1 — Микола Шапаренко, 44 хв.; 1:1 — Жуніор Мораєс, 54 хв.; 2:1 — Віктор Коваленко, 90+5 хв.)

3 листопада. Харків. ОСК «Металіст». 17125 глядачів. Головний суддя Віталій Романов (Дніпро).

Під завісу першого тайму юний і патлатий Микола Шапаренко відкрив рахунок у надпринциповому матчі, відправивши у ворота «Шахтаря» 1000-й гол за часів Незалежності (йдеться про пропущені «гірниками» в усіх турнірах). Хоча ще раніше просто зобов’язаний був забивати Беньямін Вербич, якому лишалося переправити м’яч у порожні ворота. Не влучив: не у ворота — по м’ячу… Проте й бразилець Сідклей у цьому епізоді міг відпасувати на партнера трішки зручніше.

У дебюті другого тайму той таки Вербич мав замовляти панахиду по «Шахтарю», але, вискакуючи на побачення з Андрієм П’ятовим (і маючи за спиною Ярослава Ракіцького), не зумів приборкати м’яча.

У певних відрізках поєдинку кращим було «Динамо», у певних — ми. Гарний футбол.

А невдовзі забили вже «гірники». Гол екс-динамівця Жуніора Мораєса вийшов досить курйозним. Спочатку він вимушено відпасував на Тайсона (вихід якого після перерви неабияк пожвавив гру «Шахтаря») тим місцем, яке футболісти ретельно захищають, стоячи в «стінці». Проте «не виключився» з гри і відреагував на гольовий пас у відповідь від співвітчизника–бразильця.

Буквально в наступній атаці кияни могли знову вийти вперед, проте Беньямін Вербич утретє довів — то був абсолютно не його вечір…

Уже в доданий арбітром час м’яч у центрі поля буцімто чиркнув по руці (а судячи з повторів — таки, швидше, й не чиркнув!) захисника киян Томаша Кендзьору. Гравці «Шахтаря»… зупинилися й почали «давати поради» головному арбітру Віталію Романову. Тайсон ламаною російською репетував мало не на пів-Харкова: «РУка! РУка! Жолта! Жолта!». А Тарас Степаненко ходив за суддею й нашіптував тому щось на вухо. І Романов таки «повівся» — показав Кендзьорі другу жовту й залишив «Динамо» у меншості!

Ну а на 90+5 (при трьох доданих хвилинах) Віктор Коваленко таки забив шедевральний і переможний для «Шахтаря» м’яч. Святкуючи взяття воріт, «гірник» зняв із себе футболку, підбіг до трибун і почав демонструвати свої знання обсценної лексики.

Можна не сумніватися, що зухвальця Коваленка за те матюччя не покарають — надто вже «продонецьким» є розклад сил у наших футбольних інстанціях. Та й, зрештою, так навіть правильніше: за таке має карати саме «Динамо» — своїми майбутніми перемогами!

За воротами

Паулу Фонсека, головний тренер «Шахтаря»:

«Сьогодні був відкритий футбол. Протягом останнього часу з «Динамо», мабуть, найбільш відкритий. Можливо, через те, що кияни також потребували перемоги. Наша команда добре це розуміла, ми мали це на думці. У певні моменти гра ставала дуже збалансованою, і ми віддавали ініціативу «Динамо», внаслідок чого з’являлося більше простору для виходу в атаки. Водночас мушу сказати, що зустрілися з чудовою командою. Гол наприкінці — плід того, що вірили в себе до самого кінця. І повторюся: суперник міцний, володіє відмінними властивостями та створив нам труднощі. У певних відрізках поєдинку кращим було «Динамо», у певних — ми. Гарний футбол. Емоційний і приємний матч — саме такі слід дивитися».

Олександр Хацкевич, головний тренер «Динамо»:

«Не завжди рахунок на таб­ло відображає гру і те, що відбу­ва­лося на полі. Нам дорікали, що ми «ставимо автобус», але сьогодні «Шахтар» у другому таймі більше захищався, будував гру від оборони на контратаках.

Свої моменти треба реалізовувати. Це головний підсумок матчу. У нас було два стовідсоткові моменти. У Вербича, коли його підвела техніка, та коли Сідклей віддавав на того ж Вербича в першому таймі. Результат, звичайно, важко прийняти, але за цю гру наші хлопці заслуговують лише найкращих слів!»

Результати 14-го туру Чемпіонату України з футболу в УПЛ: ФК «Маріуполь» — «Арсенал–Київ» — 1:0; «Шахтар» — «Динамо» — 2:1; «Олімпік» — «Карпати» — 1:2; ФК «Олександрія» — «Десна» — 1:1; ФК «Львів» — «Ворскла» — 0:2; «Чорноморець» — «Зоря» — 0:3.