Курси НБУ $ 38.97 € 42.45
На «розслабоні»,  але таки серед грандів!

Бомбардир — відкриття року Роман Яремчук забивав сербам і у Львові, і в Белграді.

Фото sport.ua.

На «розслабоні», але таки серед грандів!

«Тризубі» опинилися в компанії збірних, на яких не так давно навіть боялися підняти очі…

Збірна України не просто пробивається на Євро–2020 з першого місця в групі, а ще й буде в першому кошику при жеребкуванні фінальної частини турніру! У товаристві збірних Італії, Англії, Бельгії, Іспанії та Німеччини! Проте й у другому підібралася ще та компанія — ​Франція, Польща, Хорватія, Нідерланди (голландці й будуть з нами в одній групі)… А Португалія Кріштіану Роналду (який уже довів кількість своїх голів за збірну до 99–ти!) взагалі опинилася в третьому (зусиллями, насамперед, наших козаків!).

Саме ж жеребкування відбудеться 30 листопада в Бухаресті (до того часу до вже відомих 20– ти збірних приєднаються ще чотири, які «проб’ються» на Євро через дещо підзабуту нами Лігу націй УЄФА). А процедура його буде доволі складною. Приміром, уже відомо, що Росія зіграє в одній групі з Данією та Бельгією (парам–пам–пам!).

Саме бельгійці нині видаються найбільшим монстром не лише Європи, а й усього футбольного світу. Еден Азар, Кевін Де Брейне, Ромелу Лукаку і компанія здобули 10 легких перемог у 10–ти поєдинках (у кожному з них перевага команди Роберто Мартінеса становила не менше двох м’ячів). Вони найбільше забили — ​40 голів! І найменше пропустили — ​лише три. Тож першого номера рейтингу ФІФА бояться не лише такі відверті середнячки, як регулярно луплена бельгійцями збірна Росії, а й справжні гранди європейського футболу.

Без втрат відбірковий турнір пройшли ще лише італійці (що дуже дивно для цих великих любителів створювати собі різноманітні проблеми).

Я запитав хлопців, чому вони не грали у свій футбол з перших хвилин? Якщо чесно, мені дуже не сподобалася наша гра на початку першого тайму і на початку другого.

Натомість збірна Сан–Марино програла всі 10 поєдинків із «кругленькою» різницею м’ячів «–50». Щоправда, футболісти цієї мініатюрної країни із населенням у 30 тисяч осіб таки спромоглися й на здобуток — ​один–єдиний гол у виконанні Філіппо Берарді, забитий у ворота збірної Казахстану. Заради справедливості варто зазначити, що аутсайдерство у футбольній Європі — ​чи не єдина проблема санмаринців, жителів однієї з найбагатших, найблагополучніших… і найдревніших держав світу.

Щодо збірної України, то ми спочатку експериментальним складом потренувалися на естонцях у товариському матчі.

У поєдинку в Запоріжжі господарі поля впевнено контролювали хід гри, постійно шукаючи щастя біля воріт — ​будьмо відвертими — ​не такого вже й грізного суперника. Та минули всі 90 хвилин гри, а на табло «Славутич–Арени» зберігалися нулі. А вже у доданий арбітром час наша збірна здобула право на дуже перспективний стандарт. Після удару гравця бельгійського «Гента» Романа Безуса м’яч влучив у голову футболісту зі стінки (це, до речі, був Сергій Зеньов, який свого часу відіграв аж цілих сім сезонів за львівські «Карпати»), різко змінив траєкторію руху й залетів у сітку воріт дезорієнтованого Матвея Ігонена.

А далі був заключний матч відбору до Євро–2020 із сербами, страшенно злими на нас за поразку 0:5 у Львові.

Нашим довелося аж двічі відігруватися. Спершу рахунок зрівняв одноклубник Безуса Роман Яремчук, який забив уже п’ятий гол у «тризубій» футболці (при цьому перший був менш ніж пів року тому — ​7 червня у Львові у ворота тих таки сербів!).

А на 90+3 хвилині нагадав про себе і Артем Бєсєдін, що може раз на пів року забивати, і встановив остаточний рахунок поєдинку — ​2:2.

Таким чином ми завершили відбір без жодної поразки. Хоча, відверто кажучи, гра нашої збірної у цій зустрічі не вразила. Великої турнірної мотивації не було, а викладатися «просто так» не надто, певно, й хотілося.

Також підопічні Андрія Шевченка не зазнали жодної поразки впродовж календарного року (раніше такого щастя зі збірною України не траплялося).

Товариська зустріч. Збірна України — ​збірна Естонії — ​1:0 (Роман Безус, 90+2 хв.)

14 листопада 2019 року. Запоріжжя. Стадіон «Славутич–Арена». 12000 глядачів. Головний суддя Хуан Мунуера (Іспанія).

Дивимося огляд матчу:

Матч відбору до Чемпіонату Європи з футболу 2020 року. Група В. 10 тур. Збірна Сербії — ​збірна України — ​2:2 (1:0 — ​Душан Тадич, 9 хв. (з пенальті); 1:1 — ​Роман Яремчук, 32 хв.; 2:1 — ​Александр Мітрович, 56 хв.; 2:2 — ​Артем Бєсєдін, 90+3 хв.)

17 листопада 2019 року. Белград. Стадіон «Райко Митич». 4457 глядачів. Головний суддя Боббі Мадден (Шотландія).

Дивимося найцікавіші моменти поєдинку:

За воротами

Андрій ШЕВЧЕНКО, головний тренер збірної України:

«Я запитав хлопців, чому вони не грали у свій футбол з перших хвилин? Якщо чесно, мені дуже не сподобалася наша гра на початку першого тайму і на початку другого. У дебюті зустрічі хлопці розгубилися, незрозуміло чому. Можливо, це було пов’язано з тим, що сьогодні в нашому складі виступала низка футболістів, які раніше не дуже часто виходили на поле в офіційних поєдинках за національну збірну.

Проте я дуже задоволений тим, як наша команда провела цю кваліфікацію. Особливо, останній матч. Попри те, що ми заздалегідь завоювали путівку на Євро–2020, все одно було важливо зіграти сьогодні дуже добре. Ми розуміли, наскільки впевнено збірна Сербії грає у себе вдома, за підтримки своїх трибун. У складі цієї команди виступають футболісти з хороших клубів. Одним словом, нинішня збірна Сербії — ​дуже хороша команда. Тому важливо було зіграти сьогодні продуктивно і заробити щонайменше одне очко, яке дозволило б нам бути сіяними при жеребкуванні фінальної частини Євро–2020. Хотів би побажати збірній Сербії удачі в Лізі націй. Вважаю, що у команди прекрасні шанси через цей турнір потрапити на чемпіонат Європи.

Скажу чесно: навіть думати про жеребкування не хочу, оскільки добре знаю, що це за гра — ​футбол. Який жереб випаде, до таких суперників і будемо готуватися. В принципі, сьогоднішній матч уже був нашою підготовкою до фінальної частини».

Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.