«Зоря» — не «Вольфсбург»

Українсько-бразильський форвард Жуніор Мораєс за цей тиждень пережив абсолютно протилежну гаму почутів.

Фото shakhtar.com.

Команда Віктора Скрипника поклала на лопатки самого «Шахтаря»

Ліга Європи. 1/8 фіналу. Перший матч. «Вольфсбург» (Вольфсбург, Німеччина) – «Шахтар» (Донецьк, Україна) – 1:2 (0:1 – Жуніор Мораєс, 16 хв; 1:1 – Джон Ентоні Брукс, 48 хв; 1:2 – Маркос Антоніо, 73 хв)

12 березня 2020 року. Вольфсбург. Стадіон «Фольксваген–Арена». Без глядачів. Головний суддя Дамір Скоміна (Словенія).

Донецький «Шахтар» на порожній через коронавірус «Фольксваген–Арені» вже на 16–й хвилині вийшов уперед. Ударом головою відзначився українець бразильського походження Жуніор Мораєс.

За якихось п’ять хвилин гості мали подвоювати свою перевагу, але Віктор Коваленко з 11–метрової позначки не зумів переграти бельгійського голкіпера «Вольфсбурга» Куна Кастельса — той неначе на тренуванні взяв удар українця.

Щоправда, на компенсованих хвилинах першого тайму Ваут Веггорст не реа­лізував пенальті вже у ворота «гірників» — нідерландець із рідкісним для футболу зростом 197 см послизнувся й зарядив футбольний снаряд кудись ду–у–уже високо.

Та в дебюті другого тайму «вовки» рахунок таки зрівняли — після подачі кутового ударом головою відзначився захисник–гренадер збірної США Джон Ентоні Брукс.

Перемогу ж команді Луїша Каштру приніс 19–річний бразилець Маркос Антоніо, який першим встиг на добивання (третій гол головою у матчі!) після розкішного удару зі штрафного від свого досвідченішого співвітчизника Алана Патріка.

Виїзні 2:1 — доволі перспективний рахунок для виходу до чвертьфіналу!

Дивимося огляд цього матчу:

Зустріч–відповідь у Харкові мала відбутися вже цього четверга, 19 березня. Проте свої корективи у розклад матчів футбольних єврокубкових турнірів (як і багатьох інших спортивних подій) вніс коронавірус. Тож поєдинок відклали. Рішення про дату його проведення УЄФА ухвалить згодом.

Натомість УПЛ карантин поки що не оголосила, хоча матчі 23–го туру й відбувалися без глядачів. А подивитися таки було на що!

Богдан Михайліченко на 83–й хвилині надпотужним ударом мало не порвав сітку воріт «Славутич–Арени» у Зопоріжжі й приніс перемогу «Зорі» над «Шахтарем».

Щоправда, осічкою «гірників» знову не зуміло скористатися «Динамо». Кияни таки забили «Десні», хоча й аж у середині другого тайму — відзначився Назарій Русин. Та невдовзі Олександр Філіппов рахунок зрівняв. До речі, це вже 13–й гол нападника чернігівців у нинішній першості.

А ще знову змусив про себе говорити Богдан Сарнавський. Голкіпер ФК «Львів» «потягнув» пенальті від Єгора Назарини в дербі з «Карпатами». Це вже третій поспіль узятий Сарнавським 11-метровий! Тепер Богдан близький до повторення легендарного рекорду воротарів Віталія Постранського («Ворскла») та Ігоря Шуховцева («Зоря»), які свого часу парирували по чотири пенальті поспіль.

Результати 23–го туру УПЛ: ФК «Львів» — «Карпати» — 1:1; ФК «Олександрія» — «Колос» — 4:2; СК «Дніпро-1» — ФК «Маріуполь» — 2:0; «Зоря» — «Шахтар» — 1:0; «Динамо» — «Десна» — 1:1; «Олімпік» — «Ворскла» — 1:1.