Курси НБУ $ 29.25 € 31.18
Фонд Порошенка передав лікарні 10 апаратів «штучного дихання»

Марина Порошенко: «Ці прилади допоможуть врятувати не одне життя».

Фото gazeta.ua.

Фонд Порошенка передав лікарні 10 апаратів «штучного дихання»

Дружина п’ятого Президента України, лідера партії «Європейська cолідарність» Петра Порошенка Марина привезла Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги перші два прилади штучної вентиляції легень, які вже працюють у відділенні інтенсивної терапії. Решту апаратів доправлять у лікарню впродовж тижня

«Зважаючи на ту ситуацію, яка виникла в Україні і по всьому світу із поширенням коронавірусу, до нас звернувся головний лікар Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги з проханням відновити ті апарати штучної вентиляції легень, які у них були, але вони не працювали, — розповіла Марина Порошенко. — Розуміючи ситуацію, ми не могли відмовити, і Фонд Порошенка оплатив відновлення десятьох апаратів штучної вентиляції легень. Сьогодні два апарати вже полагоджені, ми їх бачили у відділені інтенсивної терапії», — зазначила дружина п’ятого Президента України.

 

 Марина Порошенко також розповіла, що Фонд займався питанням щодо купівлі нових апаратів, але сьогодні на українському ринку їх немає, а замовлення і поставка в Україну потребує не менше одного–двох місяців. «А ці апарати вже можуть допомагати людям. Вони вже будуть працювати кожного дня і рятуватимуть не одне життя», — наголосила вона.

Незалежно від того, чи буде коронавірус і коли закінчиться епідемія, апарати залишаться і будуть рятувати життя хворих.

В свою чергу директор комунального підприємства «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» Олександр Ткаченко подякував Фонду Порошенка за своєчасно надану лікарні допомогу. «Мова йде не тільки про захворювання на коронавірус. У нас щоденно перебуває не менше 20 хворих на штучній вентиляції легень. Це різні захворювання. І незалежно від того, чи буде коронавірус і коли закінчиться епідемія, апарати залишаться і будуть рятувати життя хворих», — наголосив він.

За його словами, йдеться про пацієнтів із вкрай тяжкими травмами, інсультами, політравмами тощо. «Це швидке і правильне рішення щодо відновлення, і тепер ми маємо фактично нові апарати. Причому вони високого класу і необхідні реаніматологам у повсякденному наданні допомоги», — підкреслив директор лікарні.

Завідувач відділення інтенсивної терапії Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Ігор Малиш у свою чергу заявив: «Десять апаратів штучної вентиляції легень вичерпали свій ресурс і за часом використання та роботи. Вони потребували капітального ремонту. Але це дуже високовартісно, і в установи не було такої можливості. А зараз ми отримуємо практично нові апарати — на них замінені турбіни, всі датчики і все, що було потрібно», — сказав він.

«Фактично ми зараз отримуємо десять нових приладів. Це дуже–дуже важливо. І тому висловлюємо щиру подяку за таку допомогу», — додав завідувач відділення.

Тим часом

Кондитерська корпорація «Roshen» закупила першу партію комплектів костюмів індивідуального захисту медпрацівників у кількості 10 000.

Дарія КЛИЧ.

Telegram Channel