Масштабне дослідження щодо того, як вік чоловіка впливає на вірогідність появи у дитини проблем при народженні, виявило, що на найбільшу небезпеку наражаються ті малюки, чиїм батькам ще не виповнилося двадцяти років...
Масштабне дослідження щодо того, як вік чоловіка впливає на вірогідність появи у дитини проблем при народженні, виявило, що на найбільшу небезпеку наражаються ті малюки, чиїм батькам ще не виповнилося двадцяти років.
Діти молодих батьків на 22 відсотки частіше вмирають протягом перших чотирьох тижнів життя, а загроза смертності протягом першого року життя у них на 41 відсоток вища, ніж у тих, чиїм батькам за двадцять. При цьому, якщо чоловікові за сорок, ризик вроджених захворювань у дитини не підвищується. Вік всіх матерів, які брали участь в дослідженні, становив від 20 до 29 років, щоб виключити вплив віку матері на результати. Підсумки роботи опубліковані в медичному журналі Human Reproduction. Ймовірно, свою роль відіграють і соціальні чинники. Батьки-підлітки в більшості випадків бідніші, ніж чоловіки старшого віку. Вони рідше забезпечують своїм вагітним дружинам медичну допомогу, яка б давала змогу дитині уникнути проблем. Алан Пейсі, викладач андрології у Шефілдському університеті, говорить: «Старші чоловіки просто мають більше можливостей підтримати своїх вагітних дружин, ніж молоді. Судячи з усього, діти старших батьків починають життя у вигідніших стартових умовах».