Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Громадянам, які використовують воду з артезіанських свердловин для власних потреб, не потрібно встановлювати лічильники

Фото ілюстративне / Фейсбук.

Громадянам, які використовують воду з артезіанських свердловин для власних потреб, не потрібно встановлювати лічильники

Нещодавно серед українців хвилею прокотилося невдоволення: уряд нібито зобов’язав усіх встановити лічильники на свердловини. Через це у громадян виникло багато питань і побоювань, що їм нібито доведеться сплачувати за воду із власних свердловин. Проте міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у національному телемарафон розвіяв ці страхи: він пояснив, що нові постанови уряду не стосуються звичайних користувачів, а лише бізнесу

За словами міністра Стрільця, створення цифрового Державного реєстру артезіанських свердловин необхідне для обліку, систематизації та актуалізації даних, адже до цього часу така інформація окремо збиралася й акумулювалася у різних державних органах.

Нові постанови уряду не стосуються звичайних користувачів, а лише бізнесу.

«Наразі маємо на меті систематизувати всі дані в єдиному цифровому форматі. Таким чином держава розумітиме, скільки таких свердловин по країні, де вони розташовані і в якому стані. Надзвичайна ситуація в Херсонській і Миколаївській областях показала, наскільки важливим це є для швидкого прийняття рішень і забезпечення людей водою», – зазначив Руслан Стрілець.

За його словами, наразі в державному реєстрі обліковується понад 10 тисяч свердловин. Міністр звернув увагу, що облік свердловин, плата за користування водою та зобов’язання отримувати дозвільні документи стосуються виключно бізнесу. Ці вимоги існували ще задовго до впровадження реформи. 

«Єдине, що наразі змінюється для суб’єктів господарювання – формат взаємодії з державою. Він стає простим, цифровим, зручним», – наголошує міністр.

Микола ДЕНИСЮК.

Читайте також: До Дня Незалежності держава виплатить допомогу ветеранам війни.

Реклама Google

Telegram Channel