Курси НБУ $ 38.42 € 41.72
Чотири українки потрапили у рейтинг найвпливовіших людей світу

Про їхню справу дізнався увесь світ (зліва направо): Яна Зінкевич, Юлія Свириденко, Дар’я Каленюк, Анастасія Волкова.

Фотоколаж із сайту suspilne.media.

Чотири українки потрапили у рейтинг найвпливовіших людей світу

Список 100 молодих людей планети, які є лідерами думок, із 2018 року складає американський тижневик TIME

У 2022 році в рейтинг увійшли троє українців – міністри Михайло Федоров та Олександр Кубраков, а також науковиця Марина В’язовська.

Цьогоріч у списку – вже четверо представників України, причому всі вони жінки. Серед них – уродженка міста Рівного, народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», медик-доброволець, засновниця батальйону парамедиків «Госпітальєри» Яна Зінкевич. «Майже десять років Яна Зінкевич відігравала важливу роль у порятунку життів українців на передовій. 28-річна військова ветеранка є командиром українського цивільного медичного батальйону, відомого як «Госпітальєри», не кажучи вже про те, що вона одна з наймолодших депутаток країни», – пише Time.

У 2014 році, коли на Сході України почалася війна з росією, Зінкевич готувалася вчитися на медика, нагадало видання. «Вона призупинила навчання, щоб допомогти пораненим у боях, незабаром заснувала «Госпітальєри», аби надихнути інших робити те саме. Яна Зінкевич сама вивезла в безпечне місце понад 200 поранених солдатів, перш ніж отримати поранення в 2015 році. Під її керівництвом група надала допомогу та евакуювала тисячі військовослужбовців і цивільних», – зазначає тижневик. «Але протягом цього року «Госпітальєри» зібрали більше грошей для свого спеціального навчального центру, де команда Зінкевич зможе підготувати нове покоління волонтерів-парамедиків», – додали у виданні.

Ще у травні 2015-го газета «Волинь-нова» нагородила безстрашну госпітальєрку Яну Зінкевич «Крилатим плугом», який вручали переможцям редакційної акції «Герої нашого часу».

До речі, ще у травні 2015-го газета «Волинь-нова» нагородила безстрашну госпітальєрку Яну Зінкевич «Крилатим плугом», який вручали переможцям редакційної акції «Герої нашого часу».

У список тих, хто впливає на формування суспільства, потрапила цьогоріч також 36-річна міністр економіки України Юлія Свириденко, яку видання назвало «молодою, розумною та рішучою лідеркою, з якою післявоєнне майбутнє України виглядає яскравішим, ніж будь-коли».

Директорку Центру протидії корупції Дар’ю Каленюк американці представили як людину, яка «висвітлює російські воєнні злочини, докладно описуючи особисті наслідки для окремих українців. І вона викриває олігархів і компанії, які наживаються, вливаючи гроші в російську військову машину».

Ще одна українка в ТОП-100 – Анастасія Волкова – є засновницею проєкту Flurosat, що надає технологічні послуги аграрному бізнесу. Штучний інтелект аналізує супутникові фото і прогнозує проблеми, які можуть виникнути з урожаєм.

Що ж, світ все уважніше приглядається до українців і вчиться у нас!

Читайте також: Померла мама Кузьми Скрябіна (Відео).

Telegram Channel