Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
«Наша ціль – зробити ворога сліпим»: українці навчились садити БПЛА «орлан»

Одна така ворожа «пташка» коштує близько 120 тисяч доларів і одночасно може корегувати роботу 20–30 «ланцетів».

Фотоколаж із сайту obozrevatel.com.

«Наша ціль – зробити ворога сліпим»: українці навчились садити БПЛА «орлан»

Безпілотники російської армії завдають Силам оборони чималої шкоди, українці намагаються навчитись їх нейтралізовувати. Тож як рухається проєкт новітнього озброєння, про яке говорив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний?

Очільник «Європейської Солідарності» Петро Порошенко під час поїздки на східний напрямок розповів деталі нового проєкту створення системи РЕБ (радіоелектронної боротьби) проти ворожих безпілотників. Як відомо, п’ятий

Президент інвестував у розробку 150 млн грн.

«Є хороші новини. Нещодавно він пройшов випробування та посадив російські БПЛА «орлан», ZALA і «суперкам». Частину з них – прямо під час бойових дій на лівому березі Дніпра у Херсонській області. Просто уявіть, на відстані 15–20 кілометрів він може саджати БПЛА, які наводять ворожі «ланцети» та корегують вогонь ворожої артилерії, – радіє Порошенко. – Наша ціль – зробити ворога сліпим. Це новітнє озброєння, про яке говорив генерал

Залужний. Хочу подякувати команді, яка це виробляє. Ну і, звісно, у цих випробуваннях нам допомагають Збройні сили. Спільні випробування завершили всього за тиждень. Хлопці працювали 24/7. Результати вражають».

Місяць тому Петро Порошенко повідомив про інвестиції у виробництво нових систем радіоелектронної боротьби, які будуть знешкоджувати російські безпілотники. Як зазначив п’ятий Президент, дослідження і розробка цієї техніки велись давно однією з найкращих в Україні команд, і нова система вже показала свою ефективність у фронтових умовах.

Російський БПЛА «орлан» здатний пролетіти до 150 км із передачею сигналу з камери, а за визначеним маршрутом може долати до 600 км або 10 годин польоту.

Військові кажуть: ворожі безпілотники завдають чимало шкоди Силам оборони України на усіх напрямках фронту. Зокрема, нова модифікація російського БПЛА «орлан» розвідує не тільки камерою, а й антенами та датчиками, які виявляють радіостанції та мобільні телефони на позиціях. Цей дрон вловлює навіть WiFi, і якщо військові користуються зв’язком Starlink, то «орлан» фіксує точку доступу і передає цю інформацію системам ураження. Таким чином безпілотники корегують ворожий вогонь. Вони здатні пролетіти до 150 км із передачею сигналу з камери, а за визначеним маршрутом він може долати до 600 км або 10 годин польоту.

Зараз на фронті «орлани» намагаються збивати із зенітних установок і навіть зі стрілецької зброї, але це непросто. Коштує одна ворожа «пташка» близько 120 тисяч доларів і одночасно може корегувати роботу 20–30 «ланцетів». А кожен «ланцет» несе фугасний заряд і є величезною загрозою для техніки та особового складу на передовій, пояснюють військові.

«Коли я побачив на папері, що цей РЕБ може «задавити» російські БПЛА на відстані до 20 (!) кілометрів, засліпити «зали» та «орлани» так, щоби вони більше не могли корегувати «ланцети» чи арту по наших позиціях, а наші дрони водночас могли спокійно діставати ворога – то це видавалось фантастикою. Але наша команда повірила розробникам», – зазначає Петро Порошенко.

«Я не просто побачив випробування на полігоні – тепер ми інвестуємо у цей проєкт 150 мільйонів гривень. Ви правильно зрозуміли – ми запускаємо виробництво потужних РЕБ-систем, які прикриватимуть наше військо на найбільш гарячих напрямках – під Авдіївкою, Роботиним і на лівому березі Дніпра. Працюємо разом на Перемогу і до Перемоги!» – сказав тоді п’ятий Президент.

Ольга СОКОЛОВА.

Telegram Channel